W dniu 21 marca 2019 r. po raz kolejny odbył się Szkolny Festiwal Nauki. Po raz drugi uczestnikami byli uczniowie klas VII. Animatorami imprezy byli przedstawiciele klasy ósmej b, którzy uczestniczą w zajęciach twórczości z chemii. Prezentowali eksperymenty z „suchym lodem”, zmianę barwy wskaźnika, pompowanie balonów „suchym lodem”, tworzenie baniek mydlanych wypełnionych dwutlenkiem węgla. Pokazywali jak działa silnik cieplny i drut z pamięcią kształtu. Można było obejrzeć zjawisko dyfrakcji i rozszczepienia światła z użyciem specjalnych okularów, zobaczyć obrazy przy użyciu soczewek Fresnela. Uczniowie klas VII mieli możliwość wykazania się znajomością przysłów związanych z chemią, rozwiązywali zadania na rozpoznawanie szkła i sprzętu laboratoryjnego, wykazywali się znajomością zjawisk fizycznych, odkryć ważnych dla ludzkości, układali puzzle geograficzne, zadanie prawda-fałsz dotyczące znajomości geografii Polski, rozwiązywali zadania matematyczne. Uczniowie poznali zasady bezpiecznego używania „suchego lodu” oraz zjawisko sublimacji. Mieli możliwość zobaczenia jak działa drukarka 3D, jak powstaje wydruk 3D, były również pokazy robotów. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek. Kolejny raz nasi uczniowie mogli się przekonać, że nauka może być świetną zabawą.

Konkursy dla uczniów przygotowali: p. I. Kołodziejska, p. J. Kruczyńska, p. J. Kruczyński, p. M. Marszałek- Pajewska. Pokaz drukarki 3D p. R. Gąsiorowski S. Dorajczyk, robotyka R. Kamiński i P Kamiński. Dekoracje p. J. Gostomska.