Po raz pierwszy w naszej szkole klasy czwarte ( 8 klas) wzięły udział w zawodach „wioślarskich”, których formuła dopuszczała start 10-osobowych reprezentacji. Zarówno dziewczynki, jak i chłopcy rywalizowali na dystansie 100 metrów.

Dwie godziny świetnej zabawy przy ogłuszającym dopingu widowni. Każdy „ślizg” nagradzany był oklaskami a kibice nie szczędzili gardeł. Do ostatniego startu nie można było wyłonić pewnego zwycięzcy, bo różnice były rzeczywiście niewielkie.

Rywalizacja była zacięta, a emocje udzielały się obecnym nauczycielom. Wielką radość dzieciakom sprawił start ich wychowawczyń, które udowodniły, że potrafią się rewelacyjnie bawić .

Ostatecznie zwyciężyła klasa 4 d, drugie miejsce zdobyła

kl 4 f, trzecie – kl 4a. Na kolejnych miejscach upalsowały się 4e,4c, i 4b. Wiele radości zabawa dostarczyła dzieciakom z klasy 4 g i h, których skład uzupełniały wychowawczynie oraz nauczyciel w-f.

Medale dla najlepszych drużyn oraz statuetki dla najlepszego zawodnika (Marka Wołowca ) i zawodniczki (Roksana Wąchała)

wręczył pan Jacek Karolak z Zespołu Szkół Technicznych „70” -na co dzień nauczyciel i trener wioślarstwa, który będac pod ogromnym wrażeniem rewelacyjnej sportowej zabawy, obiecał, że kolejne Mistrzostwa odbędą się już za rok….

Katarzyna Wróbel