18 maja odbył się XIII Rodzinny Turniej Rzucanki Siatkarskiej i Dwójek Siatkarskich. Na parkiecie w dwóch kategoriach rywalizowało w sumie 21 rodzinnych par.

W turnieju siatkówki wystartowało 9 ekip. Rywalizacja odbywała się w dwóch grupach. Po ich rozegraniu  systemem każdy z każdym rozpoczęła się walka o miejsca.  W półfinałach Wiktoria Zawodzińska z mamą  pokonała 25:10 Sandrę Strzelecką i jej brata, zaś Julka Welenc i jej brat wygrali z Kacprem Gadzińskim i jego ciocią 25:16. Mecz o brązowe medale zakończył się wygraną Sandry i Dawida Strzeleckich 25:13.  W finale Wiktoria Zawodzińska pokonała Julkę Welenc 25:20.

12 ekip rywalizowało natomiast w zawodach rzucanki. Podobnie jak w siatkówce eliminacje odbyły się systemem każdy z każdym. W meczach półfinałowych Nadia Skierska wraz z mamą pokonały Zuzię Sochacką i jej siostrę 5:1, zaś Oliwier Linowski z tatą wygrał z Mikołajem Adamczykiem i jego tatą 2:1. Po zaciętym boju o brązowy medal Mikołaj pokonał Zuzię 3:1. W finale Nadia Skierska zwyciężyła z Oliwierem Linowskim 13:8.

Po zakończeniu rozgrywek rodzice zgodnie z tradycją turnieju rozegrali swój mecz, zaś dzieci wcieliły się w rolę kibiców.

Po meczu dorosłych wszystkim uczestnikom zawodów zostały wręczone medale. Cztery najlepsze ekipy z każdej kategorii otrzymały również pamiątkowe puchary. Dekoracji rodzinnych ekip dokonały Pani Anna Derlukiewicz przewodnicząca Rady Mieszkańców Osiedla Łukasiewicza oraz Pani Iwona Anioł- Dziadkowiec wicedyrektor szkoły. Również tradycją zawodów jest losowanie nagród ufundowanych przez sponsorów. W tym roku nasz turniej wsparli: Rada Mieszkańców Osiedla Łukasiewicza, Wydział Zdrowia Urzędu Miasta Płocka, Coca- Cola, Pixell Druk Krystyna Michalak oraz niezawodni rodzice: Państwo Suwałą i Zawodzińscy. Dziękujemy za wsparcie turnieju.

Wyniki końcowe:

Dwójki siatkarskie

Półfinały:

Wiktoria Zawodzińska z mamą – Sandra Strzelecka z bratem 25:10

Julia Welenc z bratem – Kacper Gadziński z ciocią 25:16

Finał: Wiktoria Zawodzińska z mamą – Julia Welenc z bratem 25:20

O 3 miejsce: Sandra Strzelecka z bratem  – Kacper Gadziński z ciocią 25:13

Kolejność końcowa:

1.Wiktoria Zawodzińska z mamą

2.Julia Welenc z bratem

3.Sandra Strzelecka z bratem

4.Kacper Gadziński z ciocią

5.Patryk Rychlik z tatą

6.Kinga Brach z siostrą

7.Zosia Lipińska z tatą

8.Agata Januszewska z tatą

9.Ada Michalska z mamą

Rzucanka siatkarska:

Półfinał:

Nadia Skierska z mamą – Zuzia Sochacka z siostrą 5:1

Oliwier Linowski z tatą – Mikołaj Adamczyk z tatą 2:1

Finał: Nadia Skierska z mamą – Oliwier Linowski z tatą 13:8

O 3 miejsce: Zuzia Sochacka z siostrą – Mikołaj Adamczyk z tatą 1:3

Kolejność końcowa:

1.Nadia Skierska z mamą

2.Oliwier Linowski z tatą

3.Mikołaj Adamczyk z tatą

4.Zuzia Sochacka z siostrą

5.Natalka Michalak z tatą

6.Kalina Sadowska z tatą

7.Nikola Rychlik z mamą

8.Ala Sieradzka z mamą

9.Nadia Behnke z tatą

10.Michał Zieliński z mamą

11.Basia Januszewska z mamą

12.Hania Lewandowska z mamą
cola32916786_10215376973158274_5081705317788549120_n