HEJA HEJ…Dziś jesteśmy Indianami…! Podczas tegorocznego Pikniku Europejskiego uczniowie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Płocku zaprezentowali Stany Zjednoczone Ameryki. Balony niebiesko-biało-czerwone nawiązywały do flagi amerykańskiej. Uczniowie ubrani w stroje indiańskie i własnoręcznie zrobione pióropusze chieli uczcić rdzennych mieszkańców Ameryki – Indian, i stan Indiana, w którym położone jest miasto partnerskie Fort Wayne. Pozostali uczniowie prezentowali styl country. Uczennica klasy 7, Nadia Pogorzelska wykonała solo utwór „Kolorowy wiatr” z filmu o słynnej Indiance, Pocahontas. Uczniowie nawiązali do Indian w kulturze amerykańskiej, w tym i w literaturze. Każdy z pewnością zna opowieść Ostatni Mohikanin.
Natomiast na scenie wystąpili uczniowie klasy 2a i 2c ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Płocku pod kierownictwem p. Iwony Michalskiej. Uczniowie zaprezentowali taniec indiański. Wokaliści nosili typowe stroje indiańskie, natomiast tancerze ubrani byli w barwy flagi amerykańskiej i wymachiwali własnoręcznie zrobionymi tomakawkami. HEJA HEJ, Dziś jesteśmy Indianami i tańczymy taniec nasz; Idzie w kole każdy z nas, Prerii widać wielki kurz….
Tymczasem na kramie płocczanie mogli podziwiać łapacze snów oraz obrazy Indian wykonane zarówno przez nauczycieli, jak i uczniów – w tym zapierający dech w piersiach portret namalowany przez uczennicę klasy ósmej, Elżbietę Korniłowicz. Płocczanie otrzymali od nas upominki – bransoletki i naszyjniki z koralików i piórek.

 

.