Na zajęciach rozwijających umiejętności z języka polskiego pisaliśmy listy do wybranych dzieci w ramach akcji Marzycielska Poczta.

Marzycielska Poczta to ogólnopolska akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Na stronie MarzycielskaPoczta.pl znajdują się profile dzieci wraz z ich charakterystyką – zainteresowaniami, ulubionymi zajęciami, filmami, książkami. Uczniowie klas 5 i 6 dzielili się swoimi przeżyciami, doświadczeniami. W listach tych wysłali: uśmiechy, empatię i przyjacielskie, ciepłe słowa. Akcja ta wystartowała 12 października 2009 roku, jest akcją stałą, która nieustannie tętni życiem. W SP3 w ubiegłym roku zapoczątkowała ją pani Ewa Łabuś. W tym roku nad poprawnością czuwały polonistki uczące w tych klasach: Iza Rachowicz, Aleksandra Gałczyńska- Krawczyk, Kamila Biegańska i oczywiście wymieniona wcześniej pani E. Łabuś.
Dziękujemy Wam dzieciaki! Dobra robota! ❤️