Na zajęciach świetlicowych uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności twórcze. Tym razem wykonali prace na XIX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Tradycje Wielkanocne”. Celem konkursu organizowanego przez POKiS jest popularyzacja wiedzy o zwyczajach i obrzędach związanych ze Świętami Wielkiej Nocy, upowszechnianie regionalnych zwyczajów wielkanocnych, pielęgnowanie i rozwijanie tradycji Świąt Wielkanocnych. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością. Posługiwali się podstawowymi środkami wyrazu plastycznego: kreską, plamą barwną, przestrzenią, fakturą. W działaniach plastycznych zastosowali różne techniki malarskie, kompozycje i zestawy barw, uwzględniali plany przestrzeni. W sposób indywidualny i twórczy interpretowali wydarzenia związane z Wielkanocą. W konkursie, pod opieką Pani Renaty Pawlak, Beaty Osieckiej, Małgorzaty Zadrożnej-Szochner oraz Elizy Grzegorek  udział wzięli : Amelka Folgier, Marta Kacprzak, Amelka Kowalska, Zuzia Cińska, Amelka Spadło, Anna Karwacka,Dominika Chyba, Adam Śliwiński, Olek Pawlak, Nikola Gontarek, Julia Gontarek i Maja Włodarska.

Na konkurs nadesłano 1456 prac 97 placówek.

Wyniki konkursu bardzo pozytywnie nas zaskoczyły!!!

1 nagrodę zdobyła Zuzanna Cińska kl. 1c (opiekun p. M. Zadrożna-Szochner)

2 nagrodę  zdobyła Amelia Kowalska kl. 1b (opiekun p. M. Zadrożna-Szochner)

3 nagrodę zdobyła Marta Kacprzak kl. 1d (opiekun p. M. Zadrożna-Szochner)

Na wystawę zakwalifikowały się jeszcze prace :

Olka Pawlaka kl. 3a ( opiekun p. Renata Pawlak) oraz Amelii Spadło kl.1a  (opiekun p. M. Zadrożna-Szochner)

Zobaczcie prace naszych artystów:

Zapraszamy na wirtualny spacer po wystawie w Galerii POKiS