Od 10 kwietnia uczniowie ze szkół podstawowych z Płocka, Łącka i Maszewa Dużego rywalizują w miejskiej edycji projektu Zostań Ultrasem organizowanego przez naszą szkołę wraz z fundacjami Rykowisko i Ultra Pazur. Do zmagań zgłosiło się 96 uczestników, którzy mają za zadanie pokonać dystanse 108 i 60 km. po niespełna tygodniu od rozpoczęcia projektu mamy już trzech pierwszych „ultrasów”. Są to Waldemar Jacobsen z SP w Maszewie Dużym, który pokonał 108 km oraz Mateusz Koper z SP 16 w Płocku i Oliwia Dobies z SP w Maszewie Dużym z pokonanymi 60 kilometrami.

W sumie uczestnicy przeszli już 2175 km. Przekładając to na mapę to prawie dotarliśmy z Płocka do Madrytu.

Zapraszamy do kontynuowania aktywności.

Przy okazji zapraszamy również w dniach 7 i 8 maja do brwileńskiego lasu, w którym będzie odbywał się Weekend treningowy Ultra Pazura oraz 5 czerwca w okolice Gorzewa, Łącka i Soczewki gdzie odbędzie się bieg Rykowisko Ultra Trail