IV rodzinny turniej 2 siatkarskich i rzucanki siatkarskiej

7 czerwca odbył się IV Rodzinny Turniej Rzucanki Siatkarskiej i Dwójek Siatkarskich dla rodziców i uczniów z klas 1-3. W rywalizacji wystartowało w sumie 18 par: 8 w rzucance i 10 w siatkówce.

Rzucanka:

Rywalizujące ekipy zostały rozlosowane do 2 grup eliminacyjnych, w których rywalizowano systemem każdy z każdym. W tej edycji nastąpiła zmiana w przepisach gdyż zamiast do określonej granicy punktowej zawody rozgrywane były na czas. Zwyciężała drużyna, która w czasie 10 minut zdobyła więcej punktów. Po rozegraniu eliminacji nastąpiła część pucharowa z rywalizacją o poszczególne miejsca. zawody kolejny raz toczyły się w wesołej atmosferze choć nie obyło się bez łez powodowanych emocjami powstającymi w trakcie meczy. Ostatecznie zwyciężyła Amelka Gawek z mamą, które w finale pokonały Oliwię Smakuszewską i jej mamę15:7. Trzecie miejsce zajął Igor Rosa z tatą, którzy okazali się lepsi od Oli Dybiec i jej mamy wygrywając 14:8

Siatkówka:

W tych zawodach startujące 10 ekip również rywalizowało w dwóch grupach systemem każdy z każdym. Po zakończeniu zmagań w obu grupach o rozstawieniu w fazie finałowej decydowały małe punkty, gdyż zacięta i wyrównana rywalizacja nie pozwoliła na bezpośrednie wyznaczenie końcowej kolejności w grupach eliminacyjnych. Faza finałowa rozegrana została wkrótce po zakończeniu eliminacji. Najlepszą parą turnieju okazała się Oliwia Żaglewska i jej tata, którzy zwyciężyli Olę Zając i jej tatę 20:17. W meczu o trzecie miejsce Ola Marchwińska i jej tata pokonali Karolinę Stańczewską z koleżanką 20:13.

Tradycyjnie już po zakończeniu rodzinnych zmagań został rozegramy mecz rodziców na dużym boisku. Podczas tego spotkania rywalizujący dorośli mogli pokazać swoje umiejętności siatkarskie zaś dzieci dopingowały swoich najbliższych.

Po meczu nastąpiła ceremonia wręczenia nagród wszystkim uczestnikom zmagań. Każdy startujący otrzymał z rąk przedstawiciela Rady Mieszkańców Osiedla Łukasiewicza Pana Dariusza Bednarskiego, pamiątkowy medal i nagrodę rzeczową, zaś pierwsze cztery pary w każdej kategorii również pamiątkowe puchary. Po dekoracji nastąpiło losowanie nagród w postaci sprzętu sportowego ufundowanych przez rodziców startujących w zawodach.

Organizatorem turnieju była Szkoła Podstawowa nr 3 w Płocku i Szkółka Siatkarska RAF-SPORT.

Wsparcia finansowego udzieliła Rada Mieszkańców Osiedla Łukasiewicza, Lenovo Polska oraz rodzice naszych uczniów: Państwo Gapińscy, Mikołajczyk i Zając.

Na kolejną edycję turniejów zapraszamy już w październiku.

GALERIA ZDJĘĆ         WYNIKI RZUCANKI        WYNIKI SIATKÓWKI

Poniżej znajdują się linki do wcześniejszych turniejów rodzinnych.

I TURNIEJ RODZINNY        II TURNIEJ RODZINNY  III TURNIEJ RODZINNY