I rodzinny turniej 2 siatkarskich

2 marca w naszej szkole odbył się I Rodzinny turniej dwójek siatkarskich. Ze zgłoszonych 22 ekip na starcie pojawiło się 18. Każda drużyna składała się z ucznia/uczennicy SP 3 oraz pełnoletniego członka rodziny: mamy, taty, wujka czy siostry.

Po uroczystym otwarciu zawodów przez Panie wicedyrektor B. Opolską i I. Anioł-Dziadkowiec  rozpoczęło się losowanie, które podzieliło uczestników na cztery grupy eliminacyjne. W tej fazie turnieju rywalizacja toczyła się systemem każdy z każdym w grupach. Po zakończeniu rundy po dwie najlepsze ekipy grały o miejsca 1-8 zaś trzecie i czwarte drużyny z eliminacji o miejsca 9-16 systemem pucharowym.

Już pierwsze spotkania pokazały, że zawody będą stały na wysokim poziomie sportowym. Mecze były zacięte ale prowadzone w bardzo wesołej atmosferze oraz duchu fair play. Na boiskach co chwila z poświęceniem odbierali piłki zarówno dorośli jak i dzieci. Słychać także było podpowiedzi młodych siatkarzy jak powinni ustawiać się na boisku dorośli.

Po zakończeniu zmagań sportowych nastąpiła uroczystość dekoracji uczestników. Pierwsze trzy drużyny odebrały pamiątkowe puchary i medale, zaś pozostałe ekipy otrzymały medale za udział w rywalizacji. Wśród uczestników rozlosowane zostały także nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów turnieju: Szkołę Podstawową nr 3 w Płocku, Szkółkę siatkarską RAF-SPORT oraz Agencję reklamową Prima.

Sobotni poranek i południe minęły w radosnej i rodzinnej atmosferze a odchodzący do domu uczestnicy  wyrazili chęć rozegrania kolejnego takiego turnieju jeszcze w tym roku szkolnym.

WYNIKI                GALERIA ZDJĘĆ