Zachowaj Trzeźwy Umysł klas 3 i 4

14 czerwca 2013 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Płocku odbył się turniej siatkarskich dwójek dziewcząt z klas 3 i 4 w ramach ogólnopolskiej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. W sumie w obu kategoriach wiekowych wystartowało 30 drużyn.

Kategoria klas 3 i młodszych:

15 startujących ekip w eliminacjach podzielonych zostało na 4 grupy eliminacyjne, w których grano systemem każdy z każdym. Po rozegraniu wszystkich spotkań pierwsze dwie drużyny awansowały do gier o miejsca 1-8, zaś ekipy z 3 miejsc grały o miejsca 9-12. Drużyny z 4 miejsc w grupach eliminacyjnych zakończyły na tym etapie udział w turnieju zajmując miejsca 13-15. Pomimo młodego wieku dziewczęta doskonale radziły sobie na parkiecie i rywalizacja dostarczała wielu emocji. Były łzy, okrzyki radości oraz głośne kibicowanie.

Tę kategorię wiekową zdominowały drużyny gospodarzy czyli SP 3 gdyż aż cztery reprezentacje awansowały do pierwszej ósemki z czego 3 dotarły do półfinału. Po 2 ekipy były z SP 23 i SP 22. Ostatecznie najlepsze okazały się dziewczęta z SP 3I, przed SP 3V oraz SP 22I. Czwartą lokatę zajęła drużyna SP 3 III.

Kategoria klas 4:

Podobnie jak u trzecioklasistek także i w tej kategorii wystartowało 15 drużyn. System rozgrywek był taki sam jak u dziewcząt młodszych. Tu prym wiodły ekipy z SP 23, których do pierwszej ósemki awansowało aż pięć. Stawkę uzupełniły po jednej ekipie z SP 22, SP 3 i SP 11. Rywalizacja czwartoklasistek stała na wysokim poziomie. Można było już zaobserwować próby ataku oraz bloku. Po emocjonujących pojedynkach ostatecznie pierwszą lokatę zajęły dziewczęta z SP 23I, przed drugim zespołem z tej szkoły oraz SP 22 i SP 3.

Po zakończeniu turnieju nastąpiła uroczystość wręczenia nagród. Wśród osób dekorujących wszystkie uczestniczki zawodów były Panie: Agnieszka Busz - p.o. Dyrektora Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Płocka, Dorota Bogucka - Inspektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Płocka oraz Bożena Rulak - Dyrektor SP 3 w Płocku. Jednak największą niespodzianką było pojawienie się na sali byłego reprezentanta Polski Pana Pawła Papke, którego powitały oklaski oraz okrzyki znane z boisk siatkarskich.

Wszyscy obecni goście dokonali dekoracji uczestników. Każda zawodniczka otrzymała pluszową maskotkę. Dodatkowo wszystkie zespoły z miejsc 5-15 w każdej kategorii wiekowej za udział otrzymały pamiątkowe statuetki a z miejsc 1-4 puchary. Nagrodzone zostały także sędziny zawodów: Paulina Podolewska, Ola Kujawa, Ala Środa, Wiktorie Maciejewska i Lipińska, Kasia Lichocka, Łucja Kowalska, Karolina Zakobielska, Patrycja Rutkowska, Ola Kędzierska, Natalia Bulasińska, Julia Bratuszewska oraz Ola Barankiewicz uczennice klas 5 i 6, które na codzień trenują siatkówkę i reprezentują szkołę w rozgrywkach trójek i czwórek siatkarskich.

Po zakończeniu oficjalnej uroczystości Pan Paweł Papke spotkał się ze sportowcami z naszej szkoły, gdzie odpowiadał na pytania dzieci i zachęcał do dalszego rozwoju sportowego. Zalecił jednak, żeby nie zapominać o nauce oraz umiarze w obciążeniach treningowych. Na zakończenie swojej wizyty znany siatkarz rozdał jeszcze wiele autografów i zapewnił dzieci, że chętnie przyjedzie jeszcze do Płocka na taki turniej jak ten dzisiejszy.

Turniej siatkówki rozegrany został dzięki wsparciu Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Płocka.

WYNIKI                GALERIA ZDJĘĆ