Zachowaj Trzeźwy Umysł klas 3 i 4

13 czerwca w SP 3 w Płocku odbyły się turnieje siatkówki dziewcząt z klas 4 i młodszych rozgrywane w ramach ogólnopolskiej Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 4 oraz klasy 3 i młodsze.

Na starcie stanęło w sumie 27 ekip: 15 w klasach 4 oraz 12 w klasach 3 i młodszych. Pierwsza faza zawodów to eliminacje grupowe, po których zakończeniu rozegrana została faza pucharowa, po której można było ustalić ostateczną kolejność.

W kategorii młodszej rywalizację zdominowały ekipy z SP 3, które aż 3 znalazły się w finałowej czwórce. Do nich dołączyła ekipa z SP 22I, która po zakończonej w ubiegłym tygodniu PRIMA MINILIDZE była faworytem rozgrywek. Zgodnie z przypuszczeniami w finale spotkały się ekipy: SP 22I oraz SP 3I. Mecz zakończył się sukcesem ekipy gospodyń, które ostatecznie zajęły pierwsze miejsce, wyprzedzając SP  22I oraz SP 3III i SP 3 II.

W kategorii klas 4 w ścisłym finale spotkały się po dwie ekipy z SP 22 i z SP 3. W półfinale zmierzyły się ze sobą SP 22III z SP 22II oraz SP 3I z SP 3II. Zwycięskie ekipy – SP 22III i SP 3I spotkały się w finale, który zakończył się wynikiem 15:10 dla zespołu SP 3I zaś w meczu o brąz SP 22II wygrała 15:12 z SP 3II.

W trakcie zawodów wszystkie startujące ekipy układały dekalog zdrowego stylu życia. Ich oceny podjęła się komisja złożona z trenerów, która wybrała najlepsze prace. W klasach 3 pierwsze miejsce zajęła ekipa z SP 23I przed SP 22IV i SP 3III, zaś w kat. kl 4 pierwsze miejsce zajęły dziewczęta z SP 22III przed SP 3IV i SP 23II.

Po zakończeniu rywalizacji nastąpiło wręczenie nagród. Dekoracji dokonała Pani Bożena Rulak – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Płocku. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe puchary i statuetki oraz maskotki. Zawody zorganizowane zostały przy wsparciu Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Płocka.