Z Halloween związanych jest wiele zabaw. Najpopularniejszą jest łapanie jabłek (boobing for apples), w której za pomocą zębów należy wyłowić pływające w wannie lub basenie jabłka. Inną popularną zabawą jest zjadanie bez pomocy rąk wiszących na nitkach ciastek i owoców.

Do zabaw Halloweenowych należą także wróżby, na przykład: wróżenie ze spodków. Siedząca za stołem z zawiązanymi oczami osoba wybiera jeden ze stojących na stole spodków. Zawartość spodka wróży wydarzenia na przyszły rok.

Co więcej, rozpowszechniony jest zwyczaj pukania od drzwi do drzwi sąsiadów. Dzieci przebrane za wiedźmy, koty czy duchy wykrzykują „Cukierek albo psikus.” Jako, że i nam, uczennicom klasy 5d, Karolinie Mejer, Oliwii Gad, Dominice Brach oraz Julii Janik, spodobał się ten zwyczaj, postanowiłyśmy zapukać do wszystkich klas. Smarowałyśmy dzieci dżemem, obwijałyśmy je w papier toaletowy a nawet dawałyśmy klapsy miotłą, którą pożyczyłyśmy bez pytania 😉

My jesteśmy straszne zmory,

Bardzo groźne z nas upiory,

Jeśli nie chcesz się nas bać,

musisz nam cukierka dać.

mgr Marzena Klekowicka

Fotorelacja w zakładce Galeria / Wydarzenia