We wtorek płocczanie, podczas uroczystości patriotycznych, oddali hołd wszystkim, którym zawdzięczamy wolność. Płocczanie świętowali 11 listopada od wczesnych godzin. Na Placu Obrońców Warszawy zebrały się Poczty reprezentacyjne. Następnie zostały złożone kwiaty przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz przed pomnikiem Władysława Broniewskiego – żołnierza Legionów Polskich. W Bazylice Katedralnej odbyła się Msza święta w intencji Ojczyzny. Po Mszy świętej rozpoczęły się uroczystości przy Płycie Nieznanego Żołnierza. Podczas tych uroczystości, przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego – Karolina Waszkiewicz, w imieniu całej społeczności szkolnej złożyła kwiaty w hołdzie tym, którym zawdzięczamy dzisiejszą Polskę wolną i niepodległą.

mgr Marzena Klekowicka

Fotorelacja w zakładce Galeria / Wydarzenia