Andrzejki, znane też jako Jędrzejki lub Jędrzejówki, to wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29/30 listopada, w wigilię św. Andrzeja.

Niegdyś wróżby andrzejkowe miały charakter matrymonialny i przeznaczone były dla niezamężnych dziewcząt. Dziś są okazją do wspólnych spotkań, zabaw gromadzących zarówno chłopców jak i dziewcząt. Odprawiane wróżby andrzejkowe służą bardziej zabawie, dobremu humorowi i licznym uśmiechom na twarzy.

Samorząd Uczniowski postanowił także zorganizować zabawę andrzejkową. W piątek 28 listopada, uczennice klasy 5D –KAROLINA MEJER, DOMINIKA BRACH, OLIWIA GAD oraz JULIA JANIK w kostiumach czarnego kota, cyganek i wróżek przepowiadały przyszłość uczniom, zarówno z klas 1-3, jak i 4-6. Tradycyjnie, dziewczęta i chłopcy przekłuwali serca z zapisanymi na nich imionami. W jednej klasie, kilka dziewcząt wybrało to samo imię chłopięce. Czyżby ten sam chłopak? I dziewczyny będą rywalizować o niego?

Poza tym dziewczęta i chłopcy ustawiali jeden za drugim swoje buty. Osoba, której but pierwszy dotarł do progu, miała pierwsza znaleźć swoją sympatię.

mgr Marzena Klekowicka.

Fotorelacja w zakładce Galeria / Wydarzenia