Mikołajki to nazwa dnia Świętego Mikołaja obchodzonego w Polsce w dniu 6 grudnia. Każdy widząc Świętego Mikołaja, wie że zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. W tym dniu Mikołaj obdarowuje dzieci prezentami – przynosi im drobne upominki, słodycze lub zabawki.

W piątek, 5 grudnia, uczniowie wręczali sobie wzajemnie upominki, począwszy od maskotek, książek, gier, po „sweet’aśne” opaski ze świecącymi różkami renifera.

Uczennice klasy 5D –MAGDALENA PODOLEWSKA oraz OLIWIA GAD, przebrane kolejno za Śnieżynkę oraz Renifera częstowały uczniów oraz pracowników szkoły cukierkami. Ale łatwo nie było…. Podobnie jak podczas Gwiazdki, kiedy to dzieci siedząc Mikołajowi na kolanach recytują wierszyk lub śpiewają piosenkę, tak i nasi uczniowie musieli najpierw „zasłużyć” na słodycze. Uczniowie wraz z wychowawcami śpiewali bożonarodzeniowe piosenki, niekiedy kolędy lub recytowali wiersz:

Wczoraj stałaś na polanie,

a dziś jesteś z nami.

Jakie miłe to spotkanie,

słuchaj jak śpiewamy.

Choinko zielona pachnąca jak las,

my ciebie lubimy, a ty lubisz nas.

Powiesimy świecidełka i wydmuszki z jajek,

żebyś była taka piękna jak królewna z bajek.

Choinko zielona………………….

mgr Marzena Klekowicka

Fotorelacja w zakładce Galeria / Wydarzenia