Przygotowania do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpoczęliśmy dość wcześnie. Jeszcze przed Świętami Bożonarodzeniowymi zgłosiliśmy liczbę uczestników oraz zwróciliśmy wypełnione ankiety wolontariuszy w Młodzieżowym Domu Kultury.

W piątek 9 stycznia, odbyło się szkolenie instruktażowe wolontariuszy w MDK. Obecni byli także przedstawiciele Straży Miejskiej i Policji, którzy udzielali cennych rad i wskazówek oraz przestrzegali przed możliwymi zagrożeniami i niebezpieczeństwami. Podczas spotkania otrzymaliśmy identyfikatory, puszki i plakaty. W trakcie szkolenia, opiekę nad wolontariuszami sprawowała Pani Martyna Detmer.

W niedzielę 11 stycznia wszyscy wolontariusze stawili się bardzo wcześnie w szkole. Już o godz. 8.30 wyszliśmy kwestować w pobliżu szkoły. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem i powodzeniem.

Gdy ręce uginały się pod ciężarem puszek, postanowiliśmy zakończyć akcję i udać się do głównego sztabu.

W MDK rozliczyliśmy zawartość naszych puszek. Byliśmy szczęśliwi usłyszawszy, że wolontariusze naszej szkoły zebrali łączną kwotę 2 748,65 złotych. Pieniądze zebrane podczas 23. Finału zostaną przekazane na zakup specjalistycznego sprzętu dla dzieci medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

Wszystkim wolontariuszom oraz opiekunom- Pani Joannie Szafaryn-Daniłowicz, Pani Marzenie Klekowickiej, Pani Katarzynie Podolewskiej, Panu Rafałowi Podolewskiemu oraz Rodzicom uczniów klas 2A i 5D

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!!

Klaudia Kowalewska,