Od 9 lutego w naszej szkole realizowany jest Program profilaktyczny „Uczeń SP 3 Bezpieczny w sieci”. W ramach tego programu uczymy się jak bezpiecznie korzystać z Internetu.

Uczniowie z klas młodszych uczestniczyli w zajęciach z psychologiem szkolnym. Dzieci z klas I i II w tematykę wprowadzili bohaterowie kreskówki „Sieciaki”. Klasy III obejrzały kreskówki „Owce w sieci” i na tej podstawie ustaliły, jakie są zasady bezpiecznego surfowania po sieci. Uczniowie klas IV, V i VI pod kierunkiem nauczycieli informatyki omawiali zasady Netykiety, a ich przewodnikami po sieci byli bohaterowie kreskówki „3..2..1..Internet!”. Tematyka bezpieczeństwa w sieci kontynuowana była we wszystkich klasach przez nauczycieli wychowawców.

Zachęcamy uczniów do rozsądnego i bezpiecznego korzystania z sieci, jednocześnie polecając serwis: www.sieciaki.pl.

Rodziców zaś zachęcamy do towarzyszenia dzieciom podczas zgłębiania tajników Internetu.

Fotorelacja w zakładce Galeria / Wydarzenia

DBI_plakat (Kopiowanie)