W przepiękny słoneczny poranek 14 lutego Klub Młodego Ekologa wyruszył ponownie na trasę w ramach XXXII Rajdu Zima, którego tematem przewodnim było Powstanie Styczniowe. Tym razem…droga wiodła z Borowiczek malowniczym szlakiem wzdłuż wału wiślanego, z przystankiem na Cmentarzu Garnizonowym i metą w szkole „70- ce”. Nasi dzielni piechurzy w liczbie 27 osób (tych całkiem młodych i tych, którzy już ukończyli naszą szkołę) swoją rajdową przygodę rozpoczęli od dojazdu na start (Cukrownia Borowiczki). Tam opiekunowie grupy- tradycyjnie p Agnieszka Jeziorkowska i Katarzyna Wróbel sprawdziły wiadomości dzieciaków dotyczące śladów powstańczych na terenie naszego miasta. I tu miłe zaskoczenie, bo niektórzy bardzo dobrze okazali się obeznani z ta tematyką.

Trasa mało wymagająca, ale malownicza głównie z powodu krajobrazów rzecznych, nie sprawiła większych kłopotów żadnemu z uczestników. Leśne ścieżki niekiedy piaszczyste z widokiem na Wisłę tylko dodawały uroku trasie. Prawie 10 kilometrowa trasę pokonaliśmy w szybkim tempie zatrzymując się tylko na zrobienie fotek. Szczególnie ciekawe okazały się te, na których można podziwiać oba mosty: Solidarności i Legionów Piłsudskiego. Aż trudno uwierzyć, że okolice naszego miasta są tak piękne. Na Cmentarzu Garnizonowym uczciliśmy pamięć Powstańców zapalając znicze na mogiłach.

Na zakończenie rajdu pyszna grochówka i puchar za zajęcie I miejsca – to sprawiło, że odzyskaliśmy nieco sił i dzielnie pomaszerowaliśmy Wzgórzem Tumskim, podziwiając nadal rozświetlone promieniami słonecznymi widoki z molem i katedrą w tle. I chociaż wydawało się , że na koniec wszyscy są już zmęczeni, to niektórzy znaleźli na koniec tyle siły, aby jeszcze poćwiczyć na przyrządach rekreacyjnych. A potem szybciutko do domu podzielić się wrażeniami i posilić małym co nieco….

Fotorelacja w zakładce Galeria / Wydarzenia