Już po raz XIV progi naszej szkoły przestąpili uczniowie klas II – III z innych szkół aby wziąć udział w kolejnej edycji Międzyszkolnego Konkursu Literacko – Plastycznego „Bohaterowie naszych lektur”. Zmagania dzieci do tytułu najlepszego znawcy literatury pięknej dla dzieci odbyły się w dwóch turach.

Pierwsza to konkurs plastyczny. Zadaniem uczestnika było wykonanie ilustracji do podanych wcześniej książek. Łącznie wpłynęło 119 prac plastycznych wykonanych różną techniką. Po przejrzeniu ilustracji komisja konkursowa wyłoniła laureatów. Z naszej szkoły Patryk Kaszewski z kl. II a zdobył III miejsce a Wiktoria Kujawa z kl. III a wyróżnienie.

11 lutego o godz. 900 odbyła się II tura – część literacka. Tutaj uczestnicy musieli wykazać się znajomością podanych w regulaminie lektur. W szranki o tytuł najlepszego przystąpiło 20 uczestników ze szkół nr 1, 3, 5, 6, 12, 15, i ze Szkoły Podstawowej w Gozdowie. Po zakończeniu konkursu i sprawdzeniu prac komisja wyłoniła laureatów. I znów możemy pochwalić się sukcesami. II miejsce zajęła Amelka Oleksiewicz z kl. II d a Kasia Szewczenko z kl. III d uplasowała się na trzeciej pozycji.

Zwycięzcom gratulujemy a pozostałym uczestnikom oraz ich opiekunom dziękujemy i zapraszamy za rok na kolejną edycję.

Fotorelacja w zakładce Galeria / Wydarzenia