W środę 29.04.2015r. odbyła się uroczysta akademia z okazji 5. rocznicy posadzenia Dębu Pamięci oraz 75. rocznicy zbrodni katyńskiej. Uroczystość upamiętniała wydarzenia sprzed pięciu lat, wtedy to nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiego programu „Katyń… ocalić od zapomnienia”. Program ten jest poświęcony Zbrodni Katyńskiej. Różne instytucje na całym świecie sadzą Dęby Pamięci na cześć ofiar zamordowanych przez NKWD na rozkaz Stalina w Katyniu, Charkowie, Miednoje, w Twerze w 1940 roku. Jeden Dąb symbolizuje pamięć o jednym Bohaterze zgładzonym przez władze sowieckie, które zamordowały około 22 tysiące oficerów Wojska Polskiego, Policji, Straży Granicznej i Więziennej. Nasza szkoła także uczciła jednego z Bohaterów Zbrodni Katyńskiej. W 2010 roku posadziliśmy Dąb Pamięci na część majora Adolfa Mariana Czarnoty, zamordowanego w Charkowie. Każdego roku w kwietniu obchodzimy kolejną rocznicę poświęconą Posadzenia Dębu Pamięci na cześć Naszego Bohatera. Po akademii Poczet Sztandarowy wraz z opiekunem panią Marzeną Klekowicką zapalił znicz przy Dębie Pamięci.

Podziękowania dla pani wicedyrektor Anioł-Dziadkowiec, pani Renaty Bergiel za przygotowanie uczniów , pani Małgorzacie Zadrożnej-Szochner i pani Marzenie Klekowickiej za wspaniałą dekorację, panu Tomaszowi Krawczykowi za oprawę muzyczną i nagłośnienie, panu Rafałowi Podolewskiemu za pomoc w przygotowaniu sali.

Zachęcamy do obejrzenia prezentacji multimedialnej przybliżającej postać majora Adolfa Mariana Czarnoty – Dąb Pamięci – majora Czarnoty

Fotorelacja w zakładce Galeria / Wydarzenia