W dniu 3 maja 2015, uczennice Szkoły Podstawowej nr 3 w Płocku, Karolina Waszkiewicz oraz Katarzyna Zdrojewska, wraz z opiekunem p. Marzeną Klekowicką wzięły udział w uroczystych obchodach z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja.

Uroczystości przy Płycie Nieznanego Żołnierza na Placu Narutowicza rozpoczęło wystąpienie Prezydenta Miasta Płocka.

Następnie złożono kwiaty, a Płocka Drużyna Kusznicza i Płockie Bractwo Kurkowe oddały strzały na wiwat.

 

Tegoroczne obchody świąt majowych rozpoczęliśmy już w dniu 30 kwietnia uroczystym szkolnym apelem z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wiedząc jak cenną wartością jest patriotyzm, po raz kolejny przyłączyliśmy się do akcji „Polska flaga w każdym domu”. Zachęcaliśmy do wywieszenia przy oknie czy na balkonie biało-czerwonej flagi. Część nauczycieli zaprezentowała swoim wychowankom film i prezentację multimedialną, udostępnione na stronie internetowej Parafialno-Uczniowksiego Klubu Sportowego „Viktoria”, na temat historii flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

W dniu 2 maja 2015 wzięliśmy udział w miejskich obchodach Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – szkolny chór pod kierownictwem p.Tomasza Krawczyka zaprezentował patriotyczne utwory Płocczanom na Starym Rynku.

30.04.2015r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel dla klas I-III poświęcony obchodom święta Konstytucji 3 Maja. Występ przygotowały dzieci z klasy IIb.

Fotorelacja w zakładce Galeria / Wydarzenia