Dzień 5 maja okazał się wyjątkowo ciekawy i obfitujący w moc wrażeń dla Klubu Młodego Ekologa. Wykorzystując piękną pogodę wyruszyliśmy po raz kolejny na szlak turystyczny, tym razem w oczekiwaniu na pozyskanie nowych wiadomości dotyczących ochrony przyrody i gatunków zwierząt występujących w naszych lasach. Te informacje w barwny i zajmujący sposób przekazał nam pracownik Nadlesnictwa Łąck w oparciu o pokaz multimedialny, eksponaty z sali edukacyjnej oraz ścieżkę edukacyjną. Ale zacząć należy od początku. Wyprawę rozpoczęliśmy autobusem linii 7, który dowiózł nas do Gór, stamtąd pomaszerowaliśmy do Grabiny z metą w Nadleśnictwie Łąck. Tym razem było nas 19 osób oraz dwoje opiekunów- tradycyjnie Pani Agnieszka Jeziorkowska i Katarzyna Wróbel.

Las okazał się dla nas tego dnia bardzo łaskawy, a piękna pogoda zachęcała do poszukiwania oznak wiosny. A tych nie brakowało: pierwsze kwiaty nieśmiało wychylające się spośród liści i delikatnej trawy, konwaliowe polany, które już za chwilę wypełnią się „dzwoneczkami”, mlecze, drzewa obsypane białymi kwiatami i paprocie. To wszystko sprawiło, że marsz okazał się po prostu przyjemnością. Szkoda, że ten widok psuły porozrzucane śmieci, wwożone przez okolicznych mieszkańców i „turystów”

W Nadlesnictwie można było odpocząć, chociaż oczy rwały się do zwiarzaków wypełniających salę edukacyjną. Każdy chciał dotknąć łasicy, pogłaskać dzika i zrobic sobie zdjęcie z sarną lub orłem bielikiem. Wiele ciekawostek i zaskakujących faktów z życia leśnych zwierząt sprawiło, że wzrok krążył od jednego eksponatu do drugiego. Na zakończenie wyruszyliśmy na ścieżkę edukacyjną, gdzie zaatakowani zostaliśmy przez chmary rojących się owadów. Machanie rękami na niewiele się zdało, na szczęście owady nie należały do gatunku kąsających, wiec spokojnie mogliśmy wysłuchać opowieści o gatunkach drzew, popodziwiać przepiękny las buczynowy a na polanie myśliwskiej dostrzec umykającą sarnę.

Jeszcze tylko ognisko i zapach pieczonej kiełbasy, potem pasjonujący mecz znalezionym fragmentem piłki i pojawił się bus. We wspaniałych nastrojach wracaliśmy do Płocka, zadowoleni tym bardziej, że nasza wiedza o lesie staje się co raz bardziej większa.

 Fotorelacja w zakładce Galeria / Wydarzenia