W kolejny piękny słoneczny poranek 16 maja Klub Młodego Ekologa wyruszył na szlak turystyczny. Trasę 16 kilometrów pokonało 21 uczestników, pośród których znalazło się 6 najmłodszych uczniów z klas 1-3. Na trasie do Leszczyna Szlacheckiego przez Brochocin i Dźwierzno swoje umiejętności piechura szlifowali i ci młodsi i starsi.

Choć trasa niektórym dobrze znana, nadal może się podobać pomimo jednostajnego krajobrazu. Pośród pól rzepaku (trafnie nazwanych Polami Czarodziejów lub Złotem Czarodziejów) mieniących się oślepiającym złotem, kryły się drogi mniej lub bardziej kręte, ale nie wymagające większego wysiłku. Mimo wszystko większość uczestników poczuła solidne zmęczenie, którego nie sposób były wyeliminować krótkie odpoczynki. Na pewno atrakcją stały się przemykające żywo zające, które ciekawie spoglądały na nas z zagonów zaoranej ziemi. Zaskoczeniem była również sarna spokojnie wychylająca się spośród rzepakowych pól. Niewątpliwie uroku wyprawie dodały bzy, których intensywny zapach i wielość zachwycała. Niektórzy dzielni maszerowali z gałązkami bzu, racząc się po drodze ich wonią.

Zakurzenie i zmęczeni dotarliśmy do Leszczyna, gdzie czekało na nas ognisko i loteria fantowa. Szkoła w Leszczynie pięknie położona na pewno ma przewagę nad tymi miejskimi- trawiaste boisko i mnóóóstwo zieleni.

Powrót do Płocka w zatłoczonym autobusie raczej humorów nam nie zepsuł, bo każdy marzył już o zasłużonym odpoczynku.

Katarzyna Wróbel

 Fotorelacja w zakładce Galeria / Wydarzenia