Tegoroczny Piknik Europejski rozpoczął się grą miejską

– jedną z konkurencji – zatytułowaną „Razem w Europie”. Gra miejska miała miejsce w środę 6 maja 2015r. Uczniowie klasy 4B – Nina Jędrzejewska, Dorota Kaczmarek, Oliwier Jankowski, Oskar Jankowski i Emil Jarzębowski – wraz z opiekunem p. Grażyną Suwardt reprezentowali naszą szkołę w tejże grze miejskiej. Zespół wziął udział w 4 konkurencjach zdobywając 14 punktów. Gratulujemy wyniku!

W sobotę 9 maja, na jednym z kramów, Szkoła Podstawowa nr 3 w Płocku prezentowała Szwecję ze szczególną dbałością o wyeksponowanie postaci literackich. Najwięcej atrakcji czekało na najmłodszych Płocczan. Kram nawiązywał do literatury Szwecji, a zwłaszcza do książki „Pippi Pończoszanka” autorki Astrid Lindgren. Wzrok przyciągały postaci dobrze znane dzieciom – tytułowa Pippi i jej kompani. Dzieci mogły sfotografować się w towarzystwie Pippi. Uczennice klasy 6B – Joanna Piotrowska i Karolina Waszkiewicz, oraz klasy 6E – Marta Dukaczewska, Alicja Majchrzak i Natalia Zajączkowska – były przebrane za Pippi Pończoszanki i prowadziły zabawy z dziećmi przy pomocy chusty animacyjnej. Na dzieci czekała także kolorowa plansza, na której każdy mógł odrysować kontur swojego ciała i pomalować upodabniając się do Pippi.

mgr Marzena Klekowicka

Fotorelacja w zakładce Galeria / Wydarzenia