Zawody „Lekkoatletyka dla każdego”

Pod takim hasłem odbyły się 17 czerwca kolejne zawody lekkoatletyczne dla najmłodszych, czyli uczniów z klas 1-3. Każda szkoła reprezentowana była przez 12-osobową drużynę, w składzie której znalazło się po 4 przedstawicieli z każdego przedziału klasowego. W naszej drużynie byli to: Rozkosz Wiktor 1a, Szymański Jakub 1b, Nowicka Wiktoria 1d, Zawodzińska Wiktoria 1e, Baranowski Olivier 2a, Marchwińska Aleksandra 2a, Skulski Adam 2b, Gawek Amelia 2 e, Chmielewski Maciej 3a, Marciniak Weronika 3a, Patora Adrian 3a, Wójcik Kacper 3a i Karaśkiewicz Nadia 3d.

Obecność znakomitych polskich lekkoatletów: Artura Partyki i Sebastiana Chmary zdecydowanie podniosło rangę imprezy. Pamiątkowe zdjęcia z naszymi medalistami na pewno będą mile wspominane przez nasze dzieciaki.

W trakcie pięciu konkurencji każda ekipa musiała się wykazać szybkością, koordynacją ruchową, siłą i techniką rzutu oraz skocznością. Wszystkie wyniki były skrzętnie notowane przez sędziów, bo rywalizacja 10 drużyn mimo charakteru zabawowego, była jednak zacięta. Emocje udzielały się również opiekunom, którzy głośno dopingowali dzieci. Rzut oszczepem, który stanowił dziecinną wersję prawdziwego, okazał się bardzo emocjonującą konkurencją, bowiem powiewający wiatr niósł lub gasił lot oszczepu. Nieco problemów sprawił „krzyżak”, który wymagał koncentracji i dobrej koordynacji ruchowej u uczestników. Ale nasi poradzili sobie bardzo dobrze w tej konkurencji oraz kolejnej- rzucie piłką na odległość. Trochę słabiej wypadliśmy w pokonywaniu płotków z trzymanym w dłoni ringiem i drabince koordynacyjnej. Nie przeszkodziło to nam jednak w zdobyciu

3 miejsca i cennego pucharu, który dzielnie niósł do samej szkoły przejęty swoją rolą Wiktor z 1a.Warto podkreślić, że dzieciaki świetnie bawiły się, ale i rozumiały, że ważna jest współpraca w zespole. Każdy przeżywał mocno swój występ, niekiedy denerwując się aż zanadto.

W dobrych humorach wróciliśmy do szkoły, ciesząc się z naszego sukcesu.

Katarzyna Wróbel

Fotorelacja w zakładce Galeria / Wydarzenia