Rok szkolny trwa w najlepsze, a więc i Klub Młodego Ekologa prowadzony przez Agnieszkę Jeziorkowską i Katarzynę Wróbel wznowił swoją działalność. Kolejne doświadczenia turystyczne i przyrodnicze młodzi ekolodzy zdobywają podczas rajdów pieszych. W sobotę 16 listopada odbył się już trzeci rajd z udziałem naszych uczniów. Pojawili się także rodzice, którzy nieśmiało do nas dołączają, dzięki czemu atmosfera robi się coraz bardziej rodzinna. W sumie 32 osoby wyruszyły na szlak…

Tym razem rajd na trasie Płock – Soczewka – Jezioro Sendeń – rezerwat Jastrząbek – Góry – Płock zorganizowały nasze nauczycielki. Jesienne krajobrazy, bogactwo kolorów i odkrywanie na nowo wspaniałych terenów Gostynińsko- Włocławskiego Parku Krajobrazowego, na długo zapadnie w naszej pamięci. Każdy znalazł coś dla siebie: amatorzy militariów mogli obejrzeć pozostałości po umocnieniach z okresu II wojny światowej, grzybiarze polowali na kurki, podgrzybki i maślaki, które nadal kryją się w poszyciu leśnym, ciekawscy mogli pogłębić swoją wiedzę przyrodniczą słuchając Pani Anety Brożek z Nadleśnictwa Łąck, z którą spotkaliśmy się nad J. Sendeń. Dla fotografów gratką były okazałe dęby i urokliwe bagniska przy ujściu Skrwy, pliszki i dowody bytności dzików w postaci zrytej ziemi. Szkoda, że nie udało się zrobić zdjęcia sarnom, które przecięły trasę naszej marszruty.

Widok, który wszystkich nas przeraził, to ślady bytności innych „turystów”, którzy zapomnieli, że śmiecenie spowoduje nieodwracalne skutki w przyrodzie. Na szczęście, nasi młodzi ekolodzy, dostrzegając piękno otaczającej przyrody chcą cieszyć się nią jak najdłużej.

Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy, kiedy zapadał już zmierzch….

Fotorelacja w zakładce Galeria / Wydarzenia