WYCHOWANIE FIZYCZNE - ALTERNATYWNE FORMY                POWRÓT

Mecze siatkówki nauczyciele - uczniowie

W ramach alternatywnych form zajęć wychowania fizycznego od dwóch lat organizujemy mecze siatkówki pomiędzy uczniami a nauczycielami.  Pierwsze tego typu przedsięwzięcie połączone zostało z akcją charytatywną na rzecz chorej dziewczynki z naszej szkoły, zaś rok później mecz odbył się w ramach akcji Kibic przez duże K. Spotkania te cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów i pedagogów. Wśród widzów co roku mamy także grupę rodziców. Rywalizacja toczy się przez dwa sety, podczas których pozostała część społeczności szkolnej dopinguje uczestników meczu. Wszystko odbywa się w atmosferze dobrej zabawy zaś wynik sportowy nie jest najważniejszy. W ten sposób uczymy jak można wspólnie poprzez aktywność ruchową miło spędzać czas, a także pomóc osobom potrzebującym.

3XR czyli Ruch i Rozum Razem

W 2004 roku szkoła wprowadziła nową formę rywalizacji opartej na wiedzy, zabawie i sportowych zmaganiach pod hasłem "3 X R czyli Ruch i Rozum Razem".W ciągu kolejnych siedmiu lat konkurs adresowany był do uczniów klas 6-tych, których 7-osobowe reprezentacje w oparciu o konkurencje sportowe musiały wykazać się wiedzą przyrodniczą z elementami ekologii, historyczną, polonistyczną, matematyczną i sportową. Regulamin konkursu zakładał udział pozostałych uczniów z klas szóstych, którzy jako publiczność uczestniczyli dodatkowo w grze planszowej opartej na zmaganiach sportowych oraz rywalizowali w sportowym dopingu. Od 2011 roku adresatem konkursu stali się uczniowie klas 4-tych. Celem konkursu "3XR ..." z podtytułem "Ekologia bez tajemnic" stało się kształtowanie wrażliwości ekologicznej w oparciu o zmagania sportowe i sprawdzian wiedzy oraz umiejętności z zakresu ekologii.  Formuła konkursu jest o tyle nowatorska, że łączy wiedzę i umiejętności przewidziane programem nauczania z umiejętnościami ruchowymi.

Rugby to całkiem prosta gra

4 grudnia 2013 roku pod hasłem "Rugby to całkiem prosta gra" odbyły się w naszej szkole lekcje otwarte z rugby. Przeprowadził je trener Orkana Sochaczew Pan Maciej Misiak. Dzięki tym zajęciom uczniowie poznali charakterystykę gry oraz sami mogli spróbować wykonać podstawowe ćwiczenia. Zajęcia te były pokazaniem mało popularnej w naszym mieście dyscypliny sportowej będącej alternatywą dla najbardziej znanych uczniom gier zespołowych.