ZAJĘCIA POZASZKOLNE ZORGANIZOWANE                POWRÓT

Zajęcia SKS

W celu propagowania ruchu poza zajęciami lekcyjnymi uczniowie naszej szkoły mogą wziąć udział w zorganizowanych zajęciach dodatkowych z zakresu różnych dyscyplin sportowych. Dzieci mogą doskonalić swoje umiejętności z zakresu: koszykówki, piłki nożnej, piłki ręcznej, lekkiej atletyki, unihokeja, siatkówki. Oprócz doskonalenia swoich umiejętności uczestnicy mogą spróbować swoich sił w różnych dyscyplinach i wybrać tę jedną lub kilka, w których czują się najlepiej.

Link dokumentujący:

Zdrowa Liga Siatkówki

Wśród organizowanych przez nas zajęć propagujących ruch jako formę wspierającą zdrowie są turnieje Zdrowej Ligi Siatkarskiej. Rozgrywki przeznaczone są dla ekip z różnych szkół płockich. Warunkiem zgłoszenia do turnieju jest wymyślenie hasła reklamującego Zdrową Ligę, które na zakończenie rozgrywek biorą udział w konkursie. Rywalizacja ma na celu propagowanie zdrowego stylu życia, doskonalenie współpracy w zespole, naukę kulturalnego dopingu. W każdej z edycji bierze udział ponad 60 dzieci.

Link dokumentujący:

Lekkoatletyczne Mistrzostwa SP 3

Nasza szkoła realizując cel popularyzacji lekkiej atletyki od 2006 roku organizuje LEKKOATLETYCZNE MISTRZOSTWA SP 3. W zawodach uczestniczą wszystkie klasy od 1 do 6. Regulamin zawodów zakłada, że w klasach 1-3 rywalizują 10-osobowe reprezentacje z wymieniającymi się uczniami w konkurencjach opartych na biegu, skoku i rzucie, przy czym w klasach 1-2 mają one charakter zabawowy. W klasach 3- ich są to już typowe konkurencje: bieg 60 m, skok w dal i rzut piłeczką palantową. W klasach starszych obowiązuje dodatkowo bieg na 300 m. Wśród nagradzanych klas są również uczniowie spośród klas 3-6, którzy uzyskują tytuł Najlepszego Zawodnika I Zawodniczki w danym roku szkolnym. Zawody odbywają się 2 razy w roku: w tak zwanej rundzie jesiennej i wiosennej. Suma łącznie zdobytych punktów decyduje o kolejności miejsc. Puchary i nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego dodatkowo motywują do  większego wysiłku, ale i wspólnej zabawy sportowej.

Zajęcia gimnastyki korekcyjnej na basenie.

W trosce o prawidłową postawę dzieci w naszej placówce od 14 lat organizowane są zajęcia gimnastyki korekcyjnej na basenie. W każdym roku bierze w nich udział około 100 uczniów z klas 1-3. Proponując taką formę zajęć uwzględniamy coraz większą liczbę skrzywień kręgosłupa u przedstawicieli młodego pokolenia oraz pozytywny wpływ środowiska wodnego na ich korekcję.

Zobacz zdjęcia.