KOSZYKÓWKA

SPONSORZY

SIATKÓWKA

ZDROWA LIGA SIATKÓWKI

Od stycznia do maja 2013 roku  w Szkole Podstawowej nr 3 w Płocku odbywały się rozgrywki Zdrowej Ligi siatkarskiej dziewcząt z płockich szkół podstawowych. Organizatorami zawodów byli: Szkoła Podstawowa nr 3 w Płocku oraz Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Płocka.
Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach wiekowych: czwórki siatkarskie (klasy 6) oraz trójki siatkarskie (klasy 5 i młodsze). W sumie do rywalizacji przystąpiły 23 ekipy ( w obu kategoriach) co daje około 100 uczestniczek zawodów. Warunkiem dopuszczenia zespołu do startu było wymyślenie hasła reklamującego Zdrową Ligę, które brało udział w dodatkowym konkursie na najlepsze hasło.

Czwórki siatkarskie:
W tej kategorii wiekowej rywalizacja toczyła się systemem każdy z każdym. Zawodniczki spotkały się na 5 miniturniejach. Po rozegraniu wszystkich spotkań okazało się, iż komplet zwycięstw mają na swoim koncie zawodniczki z pierwszego zespołu SP 23 w Płocku. Tuż za nimi uplasowała się ekipa z SP 22. Miejsce na najniższym stopniu podium wywalczyła pierwsza ekipa z SP 20 w Płocku. Do rywalizacji przystąpiło 11 ekip.

Trójki siatkarskie:

Zawody piątoklasistek zorganizowane zostały w formie rozgrywek ligowych. 12 zespołów spotkało się na 3 turniejach: eliminacyjnym oraz dwóch ligowych. Po eliminacjach 6 najlepszych ekip utworzyło pierwszą ligę zaś pozostałe drugą. Pierwszy turniej ligowy zakończył się sukcesem pierwszej ekipy z SP 20, za nią uplasowały się kolejno SP 22I , SP 3I oraz SP 23I. Po tych zawodach z pierwszej ligi spadły SP 3II i SP 20II zaś awans uzyskały SP 22II i SP 22III.

21 maja odbył się drugi turniej ligowy, który decydował o końcowej kolejności. W tych zawodach pierwszą pozycję zajął zespół SP 22I przed SP 20I, SP 22III , SP 23I i SP 3I. Po zsumowaniu wyników z obu okazało się, że o pierwszej i trzeciej lokacie w końcowej klasyfikacji będą decydowały bezpośrednie mecze zainteresowanych ekip. I tak pierwsze miejsce lepszym wynikiem dwumeczu zajęła drużyna SP 20I, która w pierwszym turnieju pokonała SP 22I 25:15 zaś w drugim uległa 24:26. Podobna sytuacja miała miejsce przy wyłanianiu brązowych medalistek. Ostateczni lepszą okazała się ekipa SP 3I, która wygrała w pierwszym turnieju z SP 23I 25:15 zaś w drugim uległa 21:25.

Po zakończeniu rozgrywek odbyła się uroczystość rozdania nagród. Wręczenia dokonały Panie: Agnieszka Busz p.o. Dyrektora Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Płocka, Dorota Bogucka z Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Płocka oraz Bożena Rulak Dyrektor SP 3 w Płocku. Pierwsze cztery ekipy w każdej kategorii otrzymały pamiątkowe puchary zaś kolejni uczestnicy statuetki. Wszystkie rywalizujące szkoły otrzymały również piłki do dalszych treningów. Nagrody w postaci piłek i maskotek otrzymały laureatki najlepszych haseł reklamujących zdrową ligę.