Andrzejki 2011

Andrzejki, znane też jako Jędrzejki lub Jędrzejówki, to wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29/30 listopada, w wigilię św. Andrzeja.

Niegdyś wróżby andrzejkowe miały charakter matrymonialny i przeznaczone były dla niezamężnych dziewcząt. Dziś są okazją do wspólnych spotkań, zabaw gromadzących zarówno chłopców jak i dziewcząt. Odprawiane wróżby andrzejkowe służą bardziej zabawie, dobremu humorowi i licznym uśmiechom na twarzy.

Samorząd Uczniowski postanowił także zorganizować zabawę andrzejkową. W środę 30 listopada, uczennice klasy 4c – Daria Falkowska i Kinga Kłys założyły długie spódnice, zarzuciły kwieciste szale na ramiona i jako cyganki przepowiadające przyszłość udały się do uczniów, zarówno z klas 1-3, jak i 4-6. Tradycyjnie, dziewczęta i chłopcy przekłuwali serca z zapisanymi na nich imionami. W jednej klasie, kilka dziewcząt wybrało to samo imię chłopięce. Czyżby ten sam chłopak? I dziewczyny będą rywalizować o niego?

Poza tym dziewczęta i chłopcy ustawiali jeden za drugim swoje buty. Osoba, której but pierwszy dotarł do progu, miała pierwsza znaleźć swoją sympatię.