Szkoła Podstawowa nr 3
im. Kornela Makuszyńskiego
w Płocku
09-400 Płock ul. Kossobudzkiego 7 tel/fax.(24)366-97-17 e-mail: sekretariat@sp3plock.pl e-mail: dyrektor@sp3plock.pl
strona główna strona startowa dodaj do ulubionych
ABSOLWENCI SYSTEM OCENIANIA STATUT STYPENDIA KONTAKT
Menu
Aktualności
Historia
Grono Pedagogiczne
O nas
Plan lekcji
Samorząd Uczniowski
Osiągnięcia
Zajęcia pozalekcyjne
Edukacja włączająca
MLP
Liga Przedmiotowa
Wyniki
Testy
Biblioteka
Podręczniki
Lektury
Linki
Serwis sportowy
Elektroniczny dziennik
Gazetka szkolna[Rozmiar: 947738 bajtów]

[Rozmiar: 947738 bajtów]

[Rozmiar: 947738 bajtów]


"W wychowaniu chodzi właśnie o to , aby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem ..."

Niech to motto naszej szkoły
będzie wykładnią
w wychowaniu młodego pokolenia

Aktualności

UWAGA

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Płocku zgłosiła w roku szkolnym 2013/2014 swój udział w VII edycji ogólnopolskiego projektu edukacji finansowej "Od grosika do złotówki" przygotowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości i Fundację Kronenberga.

Drukuj stronę


Nasza szkoła od 3 lat uczestniczy w programie „Katyń…ocalić od zapomnienia”. Program ten jest poświęcony Zbrodni Katyńskiej. Różne instytucje na całym świecie sadzą Dęby Pamięci na cześć ofiar zamordowanych przez NKWD na rozkaz Stalina w Katyniu, Charkowie, Miednoje, w Twerze w 1940 roku. Jeden Dąb symbolizuje pamięć o jednym Bohaterze zgładzonym przez władze sowieckie, które zamordowały 21.857 oficerów Wojska Polskiego, Policji, Straży Granicznej i Więziennej. Nasza szkoła także uczciła jednego z Bohaterów Zbrodni Katyńskiej. W 2010 roku posadziliśmy Dąb Pamięci na część majora Adolfa Mariana Czarnoty, zamordowanego w Charkowie.

Więcej Drukuj stronę


19 kwietnia 2013 r. w Zespole Szkół nr 2 w Płocku odbył się XI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski. Honorowy patronat nad konkursem objął Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Wiktoria Ziemińska z klasy 3a, Szymon Krukowski z klasy 3b i Kasia Smolczewska z klasy 3d. Dla najlepszych recytatorów wybranych spośród 36 uczestników Jury przyznało nagrody i liczne wyróżnienia.

Więcej Drukuj stronę


We wtorek 26.03.2013r uczniowie klas integracyjnych wraz z nauczycielami, Alicją Aktyl-Rosłaniec, Joanną Bartnicką, , Grażyną Suwardt, Magdą Fortuńską, Małgorzatą Jankowską , Sylwią Meredykt i Jolantą Kaczmarek uczestniczyli w cyklicznej imprezie organizowanej przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Płocku pod hasłem „Wiosenne spotkanie z zajączkiem”.

Więcej Drukuj stronę


W dniu 21 marca 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Płocku odbył się II Międzyszkolny Integracyjny Festiwal „Śpiewam z pasją, tańczę z pasją”. Już po raz kolejny Honorowy Patronat objął Prezydent Miasta Płocka, pan Andrzej Nowakowski.

Więcej Drukuj stronę


Od kilku lat w naszej szkole realizujemy program profilaktyczny „Uczeń SP 3 bezpieczny w sieci”, w ramach, którego dzieci podczas lekcji informatyki, godzin wychowawczych i innych zajęć uczą się zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.

Więcej Drukuj stronę


28 lutego 2013 r. w naszej szkole odbyła się XII edycja Międzyszkolnego Konkursu Literacko – Plastycznego „Bohaterowie naszych lektur”. Konkurs składa się z II części: plastycznej i literackiej.

Więcej Drukuj stronę


W dniu 27.02.2013 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Płocku o godz. 9.30 odbyło się spotkanie międzyszkolnej sieci współpracy w ramach programu "Cyfrowa szkoła", w której wzięli udział przedstawiciele 7 szkół: Szkoła Podstawowa nr 3, 15, 22 z Płocka, Stara Biała, Gąbin, Bielsk, Emilianowo. Uczestnicy obserwowali lekcję otwartą z matematyki w kl. IV c z wykorzystaniem technologii TIK, prowadzonej przez panią Annę Obczyńską. W drugie części spotkania pod przewodnictwem pani dyrektor Bożeny Rulak i koordynatora szkolnego zespołu TIK pana Jakuba Sołtysiaka ustalono terminarz dalszych spotkań oraz dzielono się dobrymi praktykami w zakresie wykorzystania technologii informatycznej w edukacji.

Więcej Drukuj stronę


22 lutego 2013 r. na „Apelu Sukcesu” dla uczniów kl. IV-VI, zostały podsumowane wyniki nauczania i zachowania za I okres roku szkolnego 2012/2013. Po odczytaniu listy uczniów, którzy uzyskali najwyższe średnie w nauce Pani Dyrektor Bożena Rulak wręczyła nagrody.

Więcej Drukuj stronę


2 marca w naszej szkole odbył się I Rodzinny turniej dwójek siatkarskich. Ze zgłoszonych 22 ekip na starcie pojawiło się 18. Każda drużyna składała się z ucznia/uczennicy SP 3 oraz pełnoletniego członka rodziny: mamy, taty, wujka czy siostry. Po uroczystym otwarciu zawodów przez Panie wicedyrektor B. Opolską i I. Anioł-Dziadkowiec rozpoczęło się losowanie, które podzieliło uczestników na cztery grupy eliminacyjne.

Więcej Drukuj stronę


Dnia 22 stycznia 2013 roku odbyło się Święto Szkoły, związane z jej Patronem Kornelem Makuszyńskim. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach, których scenariusz zaproponowali nauczyciele matematyki. Nie byłoby łatwo z realizacją zadań, gdyby nie zaangażowanie wszystkich pedagogów. Dwie godziny z wychowawcą poświęcone były omówieniu życia i twórczości Kornela Makuszyńskiego oraz utrwaleniu tych informacji. Następnie przeprowadzono klasowy konkurs wiedzy o Patronie oraz rysowano postacie z bajek, których autorem jest nasz Patron.

Więcej Drukuj stronę


Podczas pierwszej wizyty w bibliotece uczniowie klas pierwszych zapoznali się z regulaminem biblioteki, z zasadami zachowania, wypożyczania oraz poszanowania książek. Pod koniec spotkania każde dziecko zapisało się do biblioteki i wypożyczyło książkę.

Więcej Drukuj stronę


Po raz drugi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie Rodzinnych Szopek Bożonarodzeniowych. Ideą konkurs jest wspólne, rodzinne wykonanie szopki. Na etapie szkolnym rywalizację wygrała Zuzanna Zielińska z klasy I d. Ostateczne rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 6 stycznia w Katedrze na zakończenie Orszaku Trzech Króli.

Więcej Drukuj stronę


„Jasełka” pt: „Historia Świętej Rodziny” odbyły się 22.12.2012 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Płocku. Uczniowie klas 3-6 wprowadzili nas w atmosferę świętowania Tajemnicy Wcielenia Syna Bożego. Myślą przewodnią przedstawienia była Miłość w rodzinach. Święta Rodzina ukazana została jako wzór Miłości dla naszych rodzin.

Więcej Drukuj stronę


Dnia 18 grudnia 2012 r. na basenie „PODOLANKA” w Płocku odbyły się Gwiazdkowe Zawody Pływackie klas III Szkół Podstawowych, które zorganizowane zostały przez Miejski Zespół Obiektów Sportowych J.B. w Płocku. Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski powitał pływaków, zgromadzoną publiczność i życzył miłej sportowej zabawy, w czasie której uczniowie klas trzecich płockich szkół mieli okazję pokazać swoje umiejętności pływackie po czterech miesiącach nauki pływania.

Więcej Drukuj stronę


Poniedziałkowy wieczór w płockiej Bazylice Katedralnej był niezwykły, aż się roiło od dziecięcych głosów i czerwonych czapeczek. Miejsc siedzących zbrakło. W godzinnym koncercie zaprezentowały się chóry z dziewięciu szkół podstawowych. Licznie zebrani mogli wysłuchać kolęd, pastorałek i piosenek o Bożym Narodzeniu.

Więcej Drukuj stronę


28 listopada 2012 r. z okazji zbliżających się Mikołajek Pan Prezydent Andrzej Nowakowski odwiedził dzieci z oddziału przedszkolnego. Dzieci z niecierpliwością czekały na zapowiedzianego gościa. Spotkanie maluchów z Panem Prezydentem upływało w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci przekonały Pana Prezydenta, że są bardzo grzeczne i zasłużyły na mikołajkowe prezenty. Każdy maluch otrzymał upominek-grę edukacyjną. Na zakończenie wizyty dzieci z przyjemnością ustawiły się do pamiątkowego zdjęcia z Naszym Gościem.

Więcej Drukuj stronę


28 listopada 2012 r. gościem z cyklu „Spotkanie z ciekawym człowiekiem” był Prezydent Miasta Płocka Pan Andrzej Nowakowski. Celem tej wizyty było przybliżenie całej społeczności szkolnej sylwetki Pana Prezydenta. Na początku spotkania odbyła się projekcja filmu pokazująca drogę Pana Prezydenta od przedszkola, aż do czasów teraźniejszych. Następnie wszyscy obejrzeli fragment reportażu z wypowiedziami mieszkańców Płocka na temat Naszego Gościa.

Więcej Drukuj stronę


W Szkole Podstawowej nr 3 w Płocku w najbliższą sobotę tj. 01.12. 2012 r., rusza program "Otwarte obiekty sportowe 2012". W ramach tego projektu w każdą sobotę, w godz. 09.00 - 10.00 i 10.00 - 11.00 (liczebność grup do 20 osób) mieszkańcom miasta nieodpłatnie udostępniona zostanie sala gimnastyczna naszej szkoły. W zajęciach z piłki siatkowej, prowadzonych przez specjalnie przygotowanego animatora, będą mogli wziąć udział dzieci, młodzież oraz dorośli. Uczestnicy mają także możliwość ustalenia charakteru zajęć z prowadzącym. Wejście na salę gimnastyczną - przez parking, od szczytu sali gimnastycznej (nie przez szkołę) - 10 minut przed zajęciami. Obowiązuje strój sportowy i buty na zmianę. Program potrwa do 31 grudnia z przerwą w okresie świątecznym. W przypadku dużej frekwencji na zajęciach, obiekty sportowe zostaną udostępnione także w roku 2013. Poniżej program i regulamin akcji oraz wykaz szkół, które udostępniają hale sportowe dla mieszkańców miasta.

  1. Harmonogram zajęć - Pobierz
  2. Program zajęć - Pobierz
  3. Regulamin zajęć - Pobierz

Drukuj stronę


20 listopada 2012 r. przypadła 53. rocznica uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych Deklaracji Praw Dziecka oraz 23. rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka.

Więcej Drukuj stronę


9 listopada w naszej szkole odbyła się akademia, upamiętniająca 94 rocznicę odzyskanie przez Polskę niepodległości. Uczestnicy uroczystości mieli okazje zapoznać się z najważniejszymi faktami dotyczącymi tego wydarzenia. Informacje przekazane były jako Wiadomości Trójki, przeplatane multimedialną prezentacją. W rolę dziennikarzy wcielili się Julia Rosłaniec, Mateusz Olejnik i Bartosz Dembkiewicz.

Więcej Drukuj stronę


„Kto ci opowie o dawnych czasach?...”. W ten sposób rozpoczęła się część artystyczna akademii z okazji Święta Niepodległości, która w naszej szkole odbyła się 9 listopada 2012r. Klasy I-III i „zerówka” uczestniczyły w niej o godzinie 9.00, wypełniając widownię na dużej sali gimnastycznej. W trudną historię walki o niepodległość wprowadzał swoje wnuki „dziadek”, opowiadając dzieje Polski od czasu rozbiorów do odzyskania wolności w pamiętnym dniu 11 listopada 1918 roku.

Więcej Drukuj stronę


9 października 2012 r. uczniowie klasy 3b i 2c obejrzeli spektakl teatralny pt. ,, Przygody Koziołka Matołka”. Z uwagą obserwowali losy tytułowego bohatera, który podjął daleką i niebezpieczną wędrówkę. Koziołek w poszukiwaniu Pacanowa przeżywał niezwykłe przygody, jednak przede wszystkim musiał zmierzyć się z własnymi słabościami, lękami i zwątpieniami.

Więcej Drukuj stronę


W dniu 21 września uczennice : Paulina Podolewska VI B, Agata Łykowska VI B, Kinga Oleksiewicz V D, Maja Świgońska V D wzięły udział w wakacyjnym projekcie „Palcem po Mapie-droga do marzeń” przygotowały plakat o miejscu, w którym spędziły wakacje i opowiedziały o nim na spotkaniu podróżników, które odbyło się w Szkole Podstawowej Nr 22.

Więcej Drukuj stronę


Dnia 10.10.2012 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, na której jak każdego roku pani dyrektor Bożena Rulak wręczyła nagrody nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi.

Więcej Drukuj stronę


Dnia 19 września uczniowie klasy 2c i 3b udali się na wycieczkę do Torunia. Wyjazd ten odbył się pod czujnym okiem opiekunek – p. Doroty Zielińskiej, p. Martyny Mikołajczyk, p. Joanny Bartnickiej oraz p. Renaty Zbierzchowskiej. Toruń przywitał dzieci typowo jesienną pogodą, ale żaden z uczestników nie oparł się tej wrześniowej aurze.

Więcej Drukuj stronę


Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w szkolnej akcji „Puszka dla Puszka” organizowanej przez Samorząd Uczniowski. Pamiętajmy, że 23 września rozpoczęła się astronomiczna jesień. Wraz z nadejściem jesieni, noce stają się coraz chłodniejsze. W związku z powyższym, apelujemy do wszystkich miłośników zwierząt o przekazywanie ciepłych koców dla Schroniska dla zwierząt w Płocku.

Więcej Drukuj stronę


W roku szkolnym 2012/2013, podobnie jak i w ubiegłym, zachęcamy Was do przekazywania używanych bądź uszkodzonych telefonów komórkowych Samorządowi Uczniowskiemu, który za pośrednictwem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku, współpracuje z Towarzystwem Opieki nad Ociemniałymi w Laskach.

Więcej Drukuj stronę


21.09.2012 roku uczniowie klasy III d i V a spotkali się z panem Maciejem Urbaniakiem – twórcą odlewów tropów zwierząt leśnych oraz barwno-wypukłych rysunków zwierząt mieszkających w płockim zoo. Było to cenne doświadczenie zarówno dla uczniów niewidomych jak i widzących.

Więcej Drukuj stronę


Rozpoczęcie nauki w szkole jest ważnym momentem życia każdego dziecka. To początek nowej przygody. Uczniowie poznają szkołę, kolegów, swoją panią, uczą się, bawią, śpiewają. Dnia 3 października 2012 r. odbyła się w szkole uroczystość Ślubowania i Pasowania na Ucznia Pierwszoklasistów. Uczniów i ich rodziców przywitała Dyrektor Szkoły Bożena Rulak.

Więcej Drukuj stronę


W czerwcu 2012 roku uczniowie naszej szkoły, Monika Józwiak i Jakub Kaczmarek, zdali Międzynarodowy Egzamin z Języka Angielskiego dla młodzieży szkolnej, KET for Schools. Egzamin ten organizowany jest przez British Council (instytucję reprezentującą Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej) oraz University of Cambridge.

Więcej Drukuj stronę


Dnia 15 września 2012 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w zabawie: „Wariacje o Płocku, czyli twórcze odkrywanie miasta”. Organizatorzy: Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych „Delta”, MSCDN i Zespół Centrum Edukacji wraz z nauczycielami szkół podstawowych oraz gimnazjalnych przygotowali ciekawy program, dzięki czemu dzieci mogły odkrywać tajniki różnych dziedzin nauki, „twórczo zdobywać klucze do tajemnic Płocka”.

Więcej Drukuj stronę


Komunikat dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 31 sierpnia 2012 r. w sprawie sposobu dostosowania warunków i form przeprowadzania w roku szkolnym 2012/2013 sprawdzianu i egzaminu gimnazjalnego do potrzeb uczniów (słuchaczy) ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w tym niepełnosprawnych, niedostosowanych społecznie oraz zagrożonych niedostosowaniem społecznym.

Więcej Drukuj stronę


W dniu 7 września w naszej szkole odbył się montaż słowno - muzyczny opracowany na podstawie "Przypowieści o synu marnotrawnym". Montaż i zabawy przygotowali uczniowie liceum (Julka, Ela i Bartek) biorący udział w konkursie „Wyzwanie - Gra o Rio", którego celem jest promocja idei Światowych Dni Młodzieży zapoczątkowanych przez bł. Jana Pawła II. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas drugich.

Więcej Drukuj stronę


3 września 2012 r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i zaśpiewania hymnu państwowego. Pierwszoklasistów i ich rodziców, a także wychowawców klas powitała dyrektor szkoły pani Bożena Rulak. Po odprowadzeniu pocztu sztandarowego rozpoczął się występ artystyczny, przygotowany przez uczniów z klas trzecich.

Więcej Drukuj stronęAutor strony: Robert Kamiński
<< 1, 2 >>
Dni wolne
Przerwa świąteczna
w br. szkolnym :
od 24-12-2012 do 01-01-2013
koniec I okresu nauki w roku szkolnym 2012/2013:
25-01-2013
ferie zimowe :
od 28-01-2013 do 08-02-2013
wiosenna przerwa świąteczna :
od 28-03-2013 do 02-04-2013
wakacje :
od 30-06-2012 do 31-08-2012
sprawdzian klas szóstych :
04-04-2013
koniec roku szkolnego 2012/2013:
28-06-2013
dodatkowe dni wolne od zajęć lekcyjnych to :
12-10-2012
31-10-2012
02-11-2012
04-04-2013
02-05-2013
31-05-2013
Szkoła zapewnia opiekę świetlicową
Rekrutacja do klasy pierwszej i zerówki
Gabinet stomatologiczny
Stomatolog w naszej szkole przyjmuje w poniedziałek, środę, i piątek o godzinie 8.00-13.00.
Ważne terminy
Program Wychowawczy Szkoły 2012/2013
Program Profilaktyki Szkoły 2012/2013
Koncepcja funkcjonowania i rozwoju szkoły

Publikacje nauczycieli

SONDAŻ

Jak oceniasz naszą stronę?

bardzo dobra dobra
taka sobie słaba

Twoje propozycje i uwagi o stronie