„Katyń… ocalić od zapomnienia”

27 kwietnia 2012roku odbył się uroczysty apel poświęcony zbrodni katyńskiej oraz naszemu bohaterowi majorowi Adolfowi Marianowi Czarnocie. Bohater nasz został zamordowany przez NKWD strzałem w tył głowy 12 kwietnia 1940 r. w Charkowie. Chcemy pamiętać o nim i o tej straszliwej zbrodni popełnionej na polskich żołnierzach i przedstawicielach polskiej inteligencji. W maju 2010 r. nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji i programie sadzenia Dębów Pamięci, „Katyń… ocalić od zapomnienia”. Przed budynkiem szkoły rośnie dąb, który przetrwa pokolenia upamiętniając wydarzenia 1940 roku, delegacja uczniów z Samorządu Uczniowskiego tradycyjnie zapaliła znicz przed Dębem Pamięci. Apel został przygotowany przez panią Monikę Bartlewską, panią wicedyrektor Iwonę Anioł-Dziadkowiec, oprawę plastyczną zapewniła pani Monika Ocicka, pan Jakub Sołtysiak, pani Marzena Klekowicka, koordynatorem programu „Katyń… ocalić od zapomnienia” w naszej szkole jest pani Katarzyna Oszczanowska.