Konkurs „Najstraszniejsza klasa, booo!”

Święto Halloween wywodzi się z pogańskiego, celtyckiego obyczaju All Hallow's Eve. W XIXw przywędrowało do Stanów Zjednoczonych gdzie do dziś jest obchodzone najhuczniej. W ten dzień w Irlandii palono ogniska oraz odprawiano modły za dusze zmarłych.

Symbole Halloween to oczywiście wszystko co kojarzy się z życiem pozagrobowym i horrorem, a więc duchy, zjawy, upiory, wampiry, czarownice, kostuchy, demony, trupie czaszki, piszczele, zombie itp. Nieodłącznym symbolem tego święta jest także wydrążona dynia z otworami najczęściej w kształcie twarzy ze świecą w środku. Dynia na halloween jest stosunkowo prosta do przygotowania - w tym celu należy ostrym nożem odciąć górę owocu, wydrążyć ją łyżką, wyciąć otwory i gotowe.

Z okazji Halloween, w naszej szkole odbyła się druga edycja konkursu „Najstraszniejsza klasa, booo!” Uczniowie wraz z wychowawcami dekorowali sale lekcyjne. Nie zabrakło rozpostartych pajęczyn nad głowami, porozwieszanych duchów, witraży w oknach i lampionów z dyni.

Gratulujemy zwycięzcom!!!!

I miejsce – klasa 2e, wychowawca p. Anna Kret