Dzień Patrona Szkoły

Dnia 10 stycznia 2012 roku odbyło się Święto Szkoły, związane z jej Patronem Kornelem Makuszyńskim. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach, których scenariusz zaproponowali nauczyciele matematyki. Nie byłoby łatwo z realizacją zadań, gdyby nie zaangażowanie wszystkich pedagogów. Godzina z wychowawcą poświęcona była omówieniu życia i twórczości Kornela Makuszyńskiego oraz utrwaleniu tych informacji. Następnie wybrano trzy osoby z każdej klasy, które reprezentowały ją w szkolnym konkursie wiedzy o Patronie. Ta część obchodów przebiegała pod hasłem „Mam dobrą pamięć”. Cieszy fakt, że wszystkie klasy wykazały się wysokim poziomem wiedzy o autorze „Koziołka Matołka”.

Kolejnym punktem dnia były występy artystyczne uczniów w szkolnym show „Mam talent”. Odważnych i uzdolnionych uczniów nam  nie  brakuje. Były więc pokazy taneczne, wokalne, malarskie. Podziwialiśmy też sztuki walki i zostaliśmy wprowadzeni w tajemniczy świat magii. Miła atmosfera i znająca dobry doping publiczność sprawiła, że wraz z uczniami swe talenty zaprezentowało również grono pedagogiczne na czele z Dyrekcją.

Każda klasa przygotowała również karykatury postaci z książek K. Makuszyńskiego. Prace te znalazły się na szkolnej wystawie pod hasłem „Mam poczucie humoru”. Efekt twórczych działań uczniów przerósł najśmielsze oczekiwania organizatorów.

Finałem dnia była szkolna dyskoteka pod hasłem „Mam poczucie rytmu”. Jak się okazało – poczucie rytmu to nasza mocna strona, czego dowodem były tańce do utraty tchu.

„Mam swój styl” to wiodące hasło tego wyjątkowego dnia. Znakomita większość uczniów i nauczycieli „wystroiła” się pięknie na okoliczność Święta Szkoły. Żadne słowa nie oddadzą tego tak, jak uważne obejrzenie zdjęć galerii.