„Przybyli ułani”

Dnia 26 października 2011 w Sali Koncertowej PSM w Płocku, odbyło się widowisko artystyczne pt. „Przybyli ułani” inspirowane pieśniami legionowymi. Udział wzięli uczniowie z kilku szkół podstawowych oraz zaproszone zespoły taneczne. Organizatorem tego przedsięwzięcia była Szkoła Podstawowa nr 1. Chór   z naszej szkoły równiez uczestniczył w tym koncercie. Nauczyciele muzyki (w tym składzie był pan Tomasz Krawczyk), wykonali mistrzowski akompaniament do pięknego śpiewu wszystkich uczniów. Największe wrażenie na zgromadzonej publiczności wywarło wykonanie pieśni “Niepodległa, niepokorna“. Wszyscy artyści otrzymali gorące owacje od publiczności na stojąco.

Refleksja  oraz poczucie, że polskie pieśni legionowe są wyjątkowo wzruszające towarzyszyła wielu dorosłym,  a nasi uczniowie mogą być dumni z dojrzałego ich wykonania.