„Bohaterowie naszych lektur”

23 lutego w naszej szkole odbyła się XI edycja Międzyszkolnego Konkursu Literacko – Plastycznego „Bohaterowie naszych lektur”. Konkurs składał się z dwóch części.

I część – plastyczna: zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej w formacie A – 4, dowolną techniką, ale tematem ściśle związana z podanym wykazem lektur.  Łącznie wpłynęło 97 prac plastycznych ze szkół nr: 3,5,6,12,17,18,21. Jury po odrzuceniu kilku prac niezgodnych z regulaminem wyłoniło zwycięzców:

Ex aequo pierwsze miejsce zajęły uczennice z naszej szkoły – Klaudia Kowalewska i Karolina Zaniewska, obje dziewczynki z klasy III d.

III miejsce zdobyła uczennica klasy II d – Magdalena Podolewska.

II część konkursu to test sprawdzający wiedzę uczestników ze znajomości podanych lektur. Była krzyżówka, rozsypanki, trzeba było dopasować tytuły książek do bohaterów, wykazać się znajomością treści książek. Test pisały 23 osoby z ośmiu płockich szkół, które również brały udział w części plastycznej. Po sprawdzeniu prac komisja przedstawiła wyniki:

I miejsce – Klaudia Kowalewska – SP 3, kl. III d – 95,5pkt./98,5pkt.

II miejsce – Joanna Król – SP 6 – 91,5pkt./98,5pkt.

III miejsce – Wiktor Wisniewski – SP nr 6 – 90pkt/98,5 pkt.

Wyróżnienia:

Paulina Pietruszka – SP 3, kl. II a – 89,5pkt./98,5

Martyna Kusa – SP 18 – 88,5pkt./98,5 pkt.

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji w przyszłym roku szkolnym.