Szkoła Podstawowa nr 3
im. Kornela Makuszyńskiego
w Płocku
09-400 Płock ul. Kossobudzkiego 7 tel/fax.(24)366-97-17 e-mail: sekretariat@sp3plock.pl e-mail: dyrektor@sp3plock.pl

„Wszyscy gramy dla Zuzi”

29 marca odbyły się w naszej szkole nietypowe zawody sportowe. Na siatkarskim parkiecie rywalizowali ze sobą nauczyciele oraz uczennice. Ze względu na ogromne zainteresowanie rozegrane zostały dwa mecze: w pierwszym rywalizowali nauczyciele uczący w klasach I-III oraz ekipa  szkolnych siatkarek, zaś w drugim uczennice zmierzyły się z nauczycielami klas IV-VI.

Całość odbyła się pod wspólnym hasłem „Wszyscy gramy dla Zuzi”.

Pierwsze spotkanie rozegrano na sali gimnastycznej, kibicami byli uczniowie z klas I-III, którzy przygotowali na tę okazję specjalne okrzyki i transparenty z hasłami. W ten sposób dzieci miały okazję pokazać, że są kibicami przez duże K.

Na początku prowadząca imprezę pani Katarzyna Wróbel przedstawiła drużynę nauczycieli a następnie uczennic oraz skład sędziowski.

Wkrótce po tym nastąpił pierwszy gwizdek i rozpoczęła się rywalizacja. Na prowadzenie wyszły szkolne siatkarki dzięki dobrym zagrywkom Kasi Sztubackiej. Jednak już po chwili na tablicy wyników widniał remis, gdyż po odbiciu pierwszych piłek do głosu doszli nauczyciele. W kolejnych minutach rywalizacja toczyła się punkt za punkt. W końcówce pierwszego seta, więcej zimnej krwi zachowała ekipa kadry pedagogicznej, która po zagrywkach pani Agnieszki Garland ostatecznie pokonała młode siatkarki 28:26.

W przerwie między setami odbyły się dwa konkursy: kręcenia hula-hop oraz strzelania rzutów karnych. Spośród uczniów kręcących hula-hop najlepsza okazała się Patrycja z klasy III E, zaś najlepszymi strzelcami zostali Victor z klasy II C oraz Mateusz z klasy II D.

Po zakończeniu zmagań konkursowych rozegrany został drugi set meczu. Od początku zarysowała się lekka przewaga uczennic, która utrzymała się do końcowego gwizdka sędziego głównego spotkania, pani Małgorzaty Klucznik. Mecz zakończył się remisem 1:1.

Drugi mecz rozegrany został na boisku szkolnym. Nauczyciele z klas IV-VI zmierzyli się z reprezentacją uczniów. Obie ekipy otrzymały silne wsparcie od kibiców z klas IV, V i VI, którzy przez cały mecz dopingowali obie drużyny. Podobnie jak na sali gimnastycznej pierwszego seta wygrali nauczyciele. Jednak uczennice nie załamały się takim obrotem sytuacji i w drugim secie zrewanżowały się pedagogom. W tym czasie uczniowie mocno wspierali drużyny okrzykami, powiewającymi na wietrze transparentami, a nawet piosenką. Podczas trwania obu spotkań szkolne siatkarki przeprowadzały zbiórkę środków potrzebnych na leczenie Zuzi.

Dla Zuzi zagrali:

Mecz I:

Nauczyciele: Urszula Czyżewska, Martyna Mikołajczyk, Iwona Michalska, Janina Osiecka, Alicja Aktyl-Rosłaniec, Grażyna Suwardt, Anna Suwała, Agnieszka Garland, Małgorzata Jeznach, Przemysław Marciniak (referent szkolny) Trener: Iwona Anioł-Dziadkowiec

Uczennice: Kasia Sztubecka, Kinga Górecka, Sandra Zielińska, Ola Mańkowska, Ola Kujawa, Marta Bombała, Natalia Bartkowska, Patrycja Rutkowska, Julia Marcinkowska Trener: Rafał Podolewski

Mecz II:

Nauczyciele: Anna Obczyńska, Monika Ocicka, Lena Aleksanderek, Katarzyna Wróbel, Agnieszka Jeziorkowska, Robert Kamiński, Jakub Sołtysiak, Mikołaj Gąsiorowski, Przemysław Marciniak Trener: Bernardyna Opolska

Uczennice: Kasia Kurowska, Kinga Nowicka, Julia Osial, Weronika Kwasiborska, Paulina Podolewska, Wiktoria Lipińska, Wiktoria Maciejewska, Julia Bratuszewska, Natalia Bulasińska, Ola Barankiewicz Trener: Rafał Podolewski.

Sędziowie zawodów: Małgorzata Klucznik, Katarzyna Lichocka, Karolina Zakobielska, Klaudia Chojnacka oraz Ewelina Goliasz.

W sumie podczas meczów siatkówki, kiermaszu świątecznego oraz licytacji plakatów w klasie V B zebraliśmy 2934 zł. Całą kwotę wraz z pozdrowieniami wychowawczyni klasy przekazała rodzicom Zuzi.