Obchody Święta Niepodległości

W piątek płocczanie, podczas uroczystości patriotycznych, oddali hołd wszystkim, którym zawdzięczamy wolność. Płocczanie świętowali 11 listopada od wczesnych godzin. Na Placu Obrońców Warszawy zebrały się Poczty reprezentacyjne. Następnie zostały złożone kwiaty przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. W Bazylice Katedralnej odbyła się Msza święta w intencji Ojczyzny. Po Mszy świętej rozpoczęły się uroczystościach przy Płycie Nieznanego Żołnierza. Podczas tych uroczystości, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego – Jakub Fryziak i Oliwia Lewandowska, w imieniu całej społeczności szkolnej złożyli kwiaty w hołdzie tym, którym zawdzięczamy dzisiejszą Polskę wolną i niepodległą..