„Trick or treat” – Halloween

Z Halloween związane jest wiele zabaw. Najpopularniejszą jest łapanie jabłek (boobing for apples), w której za pomocą zębów należy wyłowić pływające w wannie lub basenie jabłka. Inną popularną zabawą jest zjadanie bez pomocy rąk wiszących na nitkach ciastek i owoców.Do zabaw Halloweenowych należą także wróżby, na przykład: wróżenie ze spodków. Siedząca za stołem z zawiązanymi oczami osoba wybiera jeden ze stojących na stole spodków. Zawartość spodka wróży wydarzenia na przyszły rok.
            Co więcej, rozpowszechniony jest zwyczaj pukania od drzwi do drzwi sąsiadów. Dzieci przebrane za wiedźmy, wilkołaki czy duchy wykrzykują „Cukierek albo psikus.” Jako, że i nam, uczniom klasy 4c oraz 6a, spodobał się ten zwyczaj, postanowiliśmy zapukać do wszystkich klas. Smarowaliśmy dzieci dżemem, obwijaliśmy je w papier toaletowy a nawet dawaliśmy klapsy miotłą, którą pożyczyliśmy bez pytania

My jesteśmy straszne zmory,

Bardzo groźne z nas upiory,

Jeśli nie chcesz się nas bać,

musisz nam cukierka dać.

Ale to nam zrobiono najbardziej COOL psikusa!!!! Uczniowie klasy 2e poczęstowali nas cukierkami, a raczej to były same papierkiJ Ależ uknuli szatański plan. GRATULUJEMY pomysłu dzieciom i wychowawczyni, pani Annie Kret.

Dziękujemy za słodycze! Mówimy Wam - my: Mateusz Markowski, Oliwia Mariańska, Klaudia Roszkowska, Maciej Chajda, Alicja Piotrowska i Kinga Górecka.