Edukacja włączająca

Wycieczka do Torunia kl. 2c i 3b

Dnia 19 września uczniowie klasy 2c i 3b udali się na wycieczkę do Torunia. Wyjazd ten odbył się pod czujnym okiem opiekunek – p. Doroty Zielińskiej, p. Martyny Mikołajczyk, p. Joanny Bartnickiej oraz p. Renaty Zbierzchowskiej. Toruń przywitał dzieci typowo jesienną pogodą, ale żaden  z uczestników nie oparł się tej wrześniowej aurze. Pierwsze kroki skierowaliśmy do Planetarium. Seans opowiadający o naszej galaktyce był na pewno niesamowitą przygodą w czasie i przestrzeni. Po prawie godzinnym podróżowaniu pośród gwiazd, wszyscy znaleźli się na Starówce. W czasie spaceru po Starówce udało nam się obejrzeć wiele znanych toruńskich zabytków, między innymi pomnik słynnego polskiego astronoma Mikołaja Kopernika, czy Krzywą Wieżę. Nie można też zapomnieć o Muzeum Piernika. Wszyscy mieli okazję wziąć udział w pokazie prowadzonym przez Mistrza Piernikarskiego i Wiedźmę Korzenną. Było bardzo wesoło!!! Szczególnie przy pieczeniu pierników, które stały się wspaniałą pamiątką  z wyjazdu. Ostatnie chwile w tym urokliwym mieście spędziliśmy w Orbitarium, a także kupiliśmy pamiątki. Mimo, że żal było opuszczać to piękne miasto, to wszyscy mają nadzieję, że wrócą jeszcze do Torunia, hmm...może za rok?

Martyna Mikołajczyk

Dorota Zielińska