„Zebra w paski też nosi odblaski”

16 września 2011 roku uczniowie klasy IId wzięli udział w imprezie pod hasłem „Zebra w paski też nosi odblaski” zorganizowanej w płockim zoo.

Celem przedsięwzięcia było uświadomienie dzieciom jak ważną rolę spełniają odblaski. Do noszenia ich namawiali między innymi prezydent Andrzej Nowakowski, zastępca komendanta policji w Płocku Zbigniew Włodkowski i prowadzący imprezę, aktor płockiego teatru, Mariusz Pogonowski.

Organizatorzy przygotowali konkursy, w których uczniowie malowali obrazki na temat „Jestem widoczny na drodze”, projektowali odblaskowe koszulki, pokonywali  rowerem tor przeszkód. Ponadto uczyli się hymnu skomponowanego specjalnie na tę okazję, oglądali występy artystyczne oraz filmy dotyczące bezpiecznego zachowania na drodze.

My także namawiamy Was, koleżanki i koledzy, żebyście zawsze nosili odblaski.  Dzięki nim będziecie bardziej widoczni na drodze i bezpiecznie dotrzecie do celu.

Wychowawca i uczniowie kl. IId