PIŁKA NOŻNA

KOSZYKÓWKA

SPONSORZY

CZWÓRBÓJ LEKKOATLETYCZNY DLA KLAS 4-TYCH

W czwartek 12 czerwca nasi czwartoklasiści dokonali rzeczy niebywałej. Po raz pierwszy złamali hegemonię lekkoatletów z SP6 i pokonali ich na własnym terenie. Drużyna w składzie :Wiktoria Grzembska, Wiktoria Ziemińska, Sylwia Kopczyńska, Gabriel Wiącek, Victor Kaca, Kacper Krawczyk przygotowywana przez Katarzynę Wróbel pokonała pozostałych 9 ekip z SP 5,6,23,11,18,16,SM,20 i 18,zdobywając 1 miejsce. Dzielnie wspierał drużynę Piotrek Chojnacki, który występując poza konkursem, doskonale sobie poradził. Rywalizacja, jak zawsze była bardzo zacięta, a wyniki w poszczególnych konkurencjach (60 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową, bieg 300 m) wskazywały, że do końca trudno będzie wyłonić zwycięzcę. Bieg na 300 metrów, który jest ostatnią konkurencją w zmaganiach la, okazał się najbardziej emocjonujący i to on zadecydował o naszym zwycięstwie. Cieszy fakt, że w klasyfikacji indywidualnej aż troje naszych uczniów zdobyło trofea (Victor, Gabriel i Wiktoria G). GRATULACJE !!!

FINAŁ CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH

W czwartek 29 maja na stadionie miejskim spotkali się najlepsi lekkoatleci ze szkół podstawowych, którzy wczesniej rywalizowali ze sobą podczas cyklu zawodów pod nazwą „Czwartki LA”.

Naszą szkołę reprezentowało 21 uczniów ( Ziemińska Wiktoria i Kopczyńska Sylwia z 4a, Grzembska Wiktoria z 4b, Wiącek Gabriel, Krawczyk Kacper i Kaca Victor z 4c, Łukasz Popławski z 4e, Ciach Julia, Zdrojewska Kasia, Ciesielska Natalia, Lewandowski Kacper z 5b, Bugaj Oliwia, Krzywkowska Maja, Remiś Ola,Dukaczewska  Marta, Wachol Patrycja z 5e,, Bielicka Natalia z 5d, Szeluga Zuzanna i Chudzik Oliwia z 5c, Grzelak Mateusz i Kaim Marta z 6c) . Chociaż pogoda nie sprzyjała osiąganiu świetnych rezultatów, bo niska temperatura i lodowaty wiatr generalnie przeszkadzały zawodnikom, to jednak nie osłabiła zapału i waleczności, dzięki której wielu z naszych uczniów stanęło na podium. I tak Grzelak M. zajął 1 miejsce w skoku w dal i biegu na 60 metrów, Wiącek G wywalczył 1 m w biegu na 300 m, Krawczyk K 2 miejsce w biegu na 60 m, Zdrojewska K. okazała się bezkonkurencyjna w biegu na 60 m, a skok na odległość 4,01 m dał jej 2 miejsce, ciach Julia świetnie rzucała piłeczką palantową (3 miejsce), Grzembska wiktoria 4 lokatę zdobyła w skoku w dal i biegu na 60 m, Ziemińska Wiktoria rewelacyjnie poradziła sobie w biegu na 600 m (2 miejsce), a Lewandowski K w biegu na 1000 m wywalczył brązowy medal. Wszyscy w swoich konkurencjach stoczyli zacięte pojedynki, uzyskując wyniki, które są dobrym prognostykiem na przyszłość. Cieszy fakt, że pomimo dominacji gier zespołowych, są uczniowie, którzy doceniają lekkoatletyczne zmagania.

X BIEG SKARPY IM. MARKA ZARYCHTY

W piątek 25 kwietnia nasza szkoła reprezentowana przez 25 uczniów wzięła udział w biegu nad J. Sobótka. W ten sposób po raz kolejny uczciliśmy pamięć znanego trenera lekkiej atletyki M. Zarychty.

Piękna pogoda sprzyjała naszym młodym sportowcom, którzy zmagając się z trudnymi podbiegami pokonali dystans 800 metrów. Radość po ukończeniu biegu zwieńczona była pamiątkowym medalem, z którym wielu uczniów chętnie pozowało do pamiątkowych zdjęć. W każdym biegu brało udział kilkudziesięciu uczniów. W najliczniej reprezentowanej kategorii wiekowej – 4 kl, Wiktoria Ziemińska z 4a po pasjonującej walce zajęła IV miejsce. Równie zacięcie o najlepszą lokatę walczył Kacper Lewandowski z 5b, ostatecznie zajmując dwunaste miejsce. Nie zabrakło w naszej reprezentacji już stałych uczestników imprez biegowych: Adama Rutkowskiego i Maćka Kapczyńskiego. Mimo zmęczenia, część naszych uczniów zdecydowała się wziąć udział w dodatkowym biegu w kategorii open.

Zobacz zdjęcia

XXIII BIEG WAGAROWICZA

Piątek , tuż po rozpoczęciu  kalendarzowej wiosny, 21 marca duża grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w XXIII już Biegu Wagarowicza organizowanym przez Gimnazjum nr 1.Ekipa w liczbie 23 osób z klas 4-6 rywalizowała z mocnymi ekipami i lekkoatletami z Bulkowa i SP 6. Sił starczyło na dwa bardzo dobre ósme miejsca Wiktorii Ziemińskiej i Katarzyny Zdrojewskiej. Pozostali walczyli do samego końca i za to należą im się słowa uznania. W naszej reprezentacji nie zabrakło Adama Rutkowskiego i Maćka Kapczyńskiego, którzy , można już powiedzieć, że stało się normą, walcząc ze swoją niepełnosprawnością, nie poddają się i starają dorównać swoim rówieśnikom.

SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE DZIEWCZĄT

W piątek 18 października nasze dziewczyny w składzie :Ola Barankiewicz, Maja Świgońska, Ola Kędzierska, Ada Bonawenturczak, Marta Gajewska, Marta Dukaczewska, Oliwia Chudzik, Zuza Szeluga, Natalia Krymow i Natalia Bulasińska  stoczyły w Podgórzu pasjonującą walkę w rejonowych sztafetach przełajowych. W płockiej rywalizacji zajęły 4 miejsce, zmagając się nie tylko ze swoim zmęczeniem, ale także z bardzo trudną trasą . W Podgórzu nie było czasu na podziwianie pięknej trasy . Każda dziewczyna musiała pokonać 800 m i wcale nie było łatwo. Na metę wpadały niesamowicie zmęczone, ale zadowolone. Ostatecznie wywalczyły 6 lokatę pośród jedenastu ekip. Trudno jest rywalizować z ostro trenującymi zespołami, ale pozostaje satysfakcja, że w tyle pozostawiły nasze dziewczyny pozostałe ekipy, co świadczy, że bieganie w Maratończyku przynosi wymierne efekty.