SERWIS SPORTOWY

 

 

LEKKOATLETYKA

UNIHOKEJ

SIATKÓWKA

PIŁKA RĘCZNA

PIŁKA NOŻNA

KOSZYKÓWKA

SPONSORZY

SIATKÓWKA


 

INSPEKTORIALNE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SALEZJAŃSKIEJ

 7 czerwca w Płocku odbyły się Inspektorialne Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej w siatkówce dziewcząt. Wzięło w nich udział 10 ekip. Wśród nich rywalizowały 2 drużyny z naszej szkoły. Pierwsza z nich w składzie: Ola Kędzierska, Julia Bratuszewska, Natalia Bulasińska i Oliwia Papierzyńska po porażkach z Kutnem III i Ełkiem I oraz zwycięstwach z Łodzią II i Kutnem II zajęły 3 miejsce w grupie i w meczu o 5 miejsce spotkały się z Ełkiem II który pokonały 20:17. Druga ekipa w składzie: Ola Barankiewicz, Maja Świgońska, Julia Kapela, Zuzia Krysztof oraz Emilka Pietrzak po porażce 18:20 z Łodzią I i zwycięstwach z Ełkiem II i III oraz Kutnem I zajęły drugie miejsce w swojej grupie i awansowały do półfinału. Tam pokonały zespół Ełku I zaś w finale ponownie uległy Łodzi I zajmując ostatecznie 2 miejsce w turnieju.

Zobacz zdjęcia

TURNIEJ SIATKÓWKI DZIEWCZĄT W RAMACH PŁOCKICH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

14 i 18 marca w SP 23 w Płocku rozegrany został turniej siatkarskich czwórek dziewcząt w ramach PIMS. Startująca w nim nasza ekipa podczas eliminacji spotkała się z SP 16 wygrywając 2:0 oraz SP 20 przegrywając 1:2. Wyniki te pozwoliły na awans do turnieju finałowego. Podczas decydującej rozgrywki nasze uczennice ograły 2:1 zespół z SP 23 oraz zrewanżowały się ekipie z SP 20 za porażkę w eliminacjach wygrywając 2:0. W decydującym o pierwszym miejscu spotkaniu lepsze okazały się zawodniczki z SP 22. Naszą szkołę reprezentowały: Natalia Bulasińska, Julia Bratuszewska, Ola Kędzierska, Oliwia Papierzyńska, Zuzia Krysztof, Ola Barankiewicz, Maja Świgońska, Dominika Madej, Julia Kapela i Patrycja Maciejowska.

Zobacz zdjęcia.

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SIATKÓWKI

17 grudnia w SP 23 w Płocku odbył się Mikołajkowy Turniej Siatkówki. Zawody rozgrywane były w trzech kategoriach wiekowych: trójki siatkarskie (klasy 5), dwójki siatkarskie z klas 4 oraz dwójki siatkarskie z klas 3 i młodszych.
Nasze reprezentantki wystartowały w dwóch ostatnich kategoriach wiekowych po cztery ekipy w każdej.
Rozgrywki dwójek przeprowadzone zostały w myśl zasady: "gramy jak najwięcej ale bez wyznaczania kolejności końcowej". Takie podejście organizatorów pozwoliło zawodniczkom na wyeliminowanie stresu związanego z chęcią osiągnięcia jak najlepszego wyniku. Dzięki temu mecze były ciekawe i zacięte ale grane w pozytywnej atmosferze. Wśród naszych reprezentantek były: Emila Pietrzak, Zuzia Bartosiak, Kinga Sawicka, Sandra Gostomska, Magda Podolewska, Wiktoria Zuchniewicz, Karolina Mejer, Dominika Brach, Zuzia Mikołajczyk, Oliwia Gapińska, Karolina Stańczewska, Oliwia Żaglewska, Natalia Stańczewska, Ola Zając, Gabrysia Łyzińska, Wiktoria Kochanowska oraz Kasia Mańkowska. Gościnnie wystartowała również Liliana Magdoń z SP 12.

Zobacz zdjęcia

 

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ DWÓJEK SIATKARSKICH W SP 22 W PŁOCKU

7 grudnia w SP 22 w Płocku odbył się ogólnopolski turniej siatkówki zorganizowany przez klub siatkarski Volley Płock. Wśród zgłoszonych ekip w kategorii dwójek znalazły się 2 drużyny z SP 3. W eliminacjach zespół SP 3 I w składzie: Emila Pietrzak oraz Zuzia Bartosiak zajął drugie miejsce w swojej grupie ulegając ekipie Beta Błonie II i awansował do gry o miejsca 1-4. Zespół SP 3II w składzie: Karolina Mejer, Wiktoria Zuchniewicz i Kinga Sawicka uplasował się na 4 miejscu w swojej grupie i w drugiej fazie turnieju rywalizował o lokaty 5-9.

W finale SP 3 I przegrało dwa pojedynki z Beta Błonie I i III oraz udanie zrewanżowało się za porażkę eliminacyjną drugiej ekipie z Błonia. Dzięki temu nasze dziewczęta uplasowały się na 3 miejscu w klasyfikacji generalnej.

Z każdym meczem coraz lepiej radziły sobie siatkarki SP 3II, które w drugiej rundzie wygrały 3 z 4 spotkań i ostatecznie zostały sklasyfikowane na 6 miejscu. Gratulujemy występu młodym siatkarkom.

Zobacz zdjęcia

 

POWRÓT