PIŁKA NOŻNA

KOSZYKÓWKA

SPONSORZY

PRIMA MINILIGA

W czerwcu w Szkole Podstawowej nr 3 w Płocku zakończyły się zmagania siatkarek w ramach PRIMA MINILIGI. Zawody składały się z turnieju eliminacyjnego oraz trzech turniejów ligowych z systemem awansów i spadków. Trwały od marca do czerwca 2014 roku.

Rywalizacja toczyła się w dwóch kategoriach wiekowych: dziewczęta z klas 4 oraz z klas 3 i młodszych. W sumie wystartowało 28 drużyn co dało ponad 80 dziewcząt. Organizatorami zmagań była AAgencja Reklamowa PRIMA oraz Szkoła Podstawowa nr 3 w Płocku.

Kategoria klas 4:

Do rywalizacji przystąpiło 17 ekip z płockich szkół podstawowych oraz szkoły z Brudzenia Dużego.

Po turnieju eliminacyjnym zespoły na podstawie osiągniętych miejsc podzielono na trzy ligi.  Po rozegraniu dwóch etapów stało się jasne, że o pierwsze trzy lokaty będą rywalizowały pomiędzy sobą drużyny: SP 22I, SP 3I i SP 3II. Decydujący turniej od początku stał na wysokim poziomie sportowym zaś spotkania były bardzo zacięte. Wszystkie spotkania wygrały dziewczęta z SP 22I zaś przed ostatnim meczem po jednej porażce miały na swoim koncie zawodniczki gospodarzy (SP 3I i SP 3II). Właśnie bezpośredni mecz pomiędzy tymi ekipami zadecydował o ostatecznej kolejności całej PRIMA MINILIGI. W spotkaniu tym po raz pierwszy zwyciężyła ekipa SP 3II 20:18. Po podliczeniu punktów zdobytych w 3 turnieju okazało się, iż wszystkie 3 zespoły posiadają jednakową ilość punktów po trzech turniejach. Zgodnie z regulaminem o końcowej kolejności miały zadecydować małe punkty zdobyte w poszczególnych etapach zmagań. Tu okazało się, że najlepszym bilansem legitymuje się zespół SP 22I - 12 punktów i to on zajął ostatecznie 1 miejsce. Za nim uplasowały się dziewczęta z SP 3II z 11 punktami wyprzedając o 1 punkt pierwszą ekipę z SP 3. Potknięcie rywalek z SP 22 III i SP 22IV wykorzystał zespół SP 3 IV, który zajął 4 pozycję.

Miłą niespodziankę swojej trenerce sprawiły dziewczęta z Brudzenia Dużego, dla których były to pierwsze w życiu zawody. Dziewczęta z każdym turniejem grały coraz lepiej i pewnie uzyskiwały kolejne szczeble awansu, kończąc rozgrywki w I lidze. Zapowiedziały już, że w przyszłym roku zagrają jeszcze lepiej.

Klasy 3:

W tej rywalizacji brało udział 11 drużyn złożonych z uczennic klas 1, 2 i 3. Po turnieju eliminacyjnym dziewczęta rywalizowały w dwóch ligach. Po dwóch turniejach bardzo blisko pierwszego miejsca był zespół SP 22I, który dwa razy zwyciężył do tej pory. Za nimi plasowały się dziewczęta z SP 3I, które dwukrotnie były drugie. Za ich plecami zacięty bój o trzecie miejsce toczyły ekipy SP 22II oraz SP 3IV. Rozstrzygający turniej przyniósł niespodziankę w postaci wygranej SP 3I z SP 22I co w połączeniu z wcześniejszymi wygranymi pozwoliło ekipie gospodyń wygrać 3 turniej jednak w końcowej klasyfikacji ligi zajęły ostatecznie 2 miejsce. Zawodniczki z SP 22I wyprzedziły dziewczęta z trójki o 1 punkt zostając triumfatorkami zawodów.

Trzecie miejsce zajęła ekipa z SP 22II, która wyprzedziła drużynę SP 3IV lepszą różnicą małych punktów zdobywanych w poszczególnych turniejach, gdyż w końcowej tabeli obie ekipy miały po 25 punktów.

Po zakończeniu zmagań sportowych nastąpiła uroczystość wręczenia nagród. Dekoracji dokonał właściciel Agencji Reklamowej PRIMA Pan Ireneusz Jędrzejewski. Każda z uczestniczek otrzymała pamiątkowy puchar zaś dodatkowo pierwsze trzy ekipy w każdej z kategorii pamiątkowe medale.