Edukacja włączająca

Rekrutacja do klasy pierwszej i zerówki

W celu usprawnienia rekrutacji na każdym etapie tego procesu zostaje uruchomiony ELEKTRONICZNY SYSTEM NABORU do miejskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz do klas I szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Płock.

Uwaga Rodzice dzieci 5 i 6 letnich.

Do 2014 roku o podjęciu nauki w klasie I szkoły podstawowej przez dziecko 6 letnie, decydują Rodzice.

Dzieci 6 letnie, które zgodnie z decyzją rodziców od dnia 1 września 2013 roku nie rozpoczną nauki w klasie I szkoły podstawowej oraz dzieci 5 letnie będą miały obowiązek kontynuowania edukacji przedszkolnej w formie rocznego obowiązkowego przygotowania przedszkolnego. Obowiązek ten mogą realizować w przedszkolu z pełną, odpłatną ofertą żywieniową lub w bezpłatnym oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej.

Natomiast jeżeli Twoje 6 - letnie dziecko (rocznik 2007):

·        potrafi zadawać pytania i wysłuchać odpowiedzi

·        rozumie polecenia formułowane przez dorosłych

·        potrafi zwrócić się o pomoc

·        potrafi się przedstawić, wie ile ma lat i gdzie mieszka

·        chętnie bawi się z rówieśnikami w gry i zabawy dziecięce, przestrzegając reguł

·        interesuje się książkami i opowiadanymi historyjkami

·        opowiada historyjki do obrazków

·        potrafi podzielić proste słowa na sylaby (np. mama, tata)

·        rysuje, maluje, lepi z plasteliny i potrafi posługiwać się nożyczkami

·        podczas  rysowania, zabawy - potrafi skupić się na zadaniu i stara się doprowadzić je do końca

·        potrafi liczyć, dodawać i odejmować na przedmiotach i na palcach

·        umie pokazać prawą i lewą stronę

to znaczy, że z powodzeniem może rozpocząć od 1 września 2013 r. naukę w klasie pierwszej.

W każdej szkole podstawowej prowadzonej przez Miasto Płock  utworzono bezpłatne oddziały przedszkolne tzw. „0” dla 5-6 latków lub klas I dla dzieci 6-letnich.

Szkoły podstawowe, w których funkcjonują oddziały przedszkolne dla dzieci 5-6 letnich oferują:

- bezpłatną realizację podstawy programowej wychowania przedszkolnego – 5 godzin dziennie,

- bezpłatne zajęcia opiekuńczo – wychowawcze na świetlicy szkolnej,

- bezpłatny udział w zajęciach dodatkowych zaproponowanych przez szkołę,

- możliwość skorzystania z obiadów na stołówce szkolnej – odpłatnie.

W celu zapisania dziecka:

- do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej należy wypełnić elektroniczną Kartę zgłoszenia dziecka do placówki znajdującą się na stronie internetowej pod adresem: https://przedszkola-plock.nabory.pl/, który będzie aktywna w pierwszej połowie marca 2013 r.

- do klas I szkół podstawowych – Karta zgłoszenia dziecka do klasy I szkoły podstawowej na stronie: https://sp-plock.nabory.pl/, która będzie aktywna w pierwszej połowie marca 2013 r.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad rekrutacji i kryteriów znajdą się na powyższych stronach po otwarciu rekrutacji.

Elektroniczny system naboru zaoszczędzi Państwa czas i wspomoże w całym procesie rekrutacji - od wyboru placówki, poprzez wypełnienie wniosku aż do uzyskania końcowych wyników rekrutacji.